Jóga pro začátečníky - DK Akord Ostrava

Jóga pro začátečníky

Lektorka: Lenka Travinská
Délka lekce: 80 minut
Začátek kurzu: 31. 1. 2023
Konec kurzu: 30. 5. 2023
Cena permanentky: 2 000 Kč (18 lekcí)

Jóga pro začátečníky má za cíl přiblížit toto blahodárné cvičení co nejširšímu možnému okruhu lidí a vést hodinu tak, aby ji zvládl téměř každý, a aby si mohl postupem času uvědomit, jaký typ praxe mu nejlépe vyhovuje a co by chtěl dále rozvíjet.

Jóga pro začátečníky je vedena v klidném tempu a vždy se cvičí nenáročné, zejména průpravné cviky s kratší výdrží. Každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. Cvičení je více protahovací se zařazením dechových technik. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

Při cvičení nám v počátku praxe, či při různých zdravotních omezeních budou pomáhat pomůcky – bloky, destičky, pásky, deky, stěna… Pomůžou nám zacvičit si pozice tak, abychom si neubližovali a současně si je dokázali užít, procítit a čerpat jejich benefity.

Pro koho je cvičení vhodné

Cvičení pro začátečníky je určeno lidem, kteří s jógou teprve začínají, nebo si nejsou jistí svou fyzickou kondicí a mají obavy, jestli to zvládnou. „Bez obav!“. Každý totiž cvičí dle svých možností. Velikou chybou bývá přílišné usilování a přepínání vlastních sil. V józe platí jednoznačně, že méně, bývá více!

V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Co si obléct Ideální je lehčí oblečení, které vás nebude nijak omezovat v pohybu a budete se v něm cítit pohodlně a dobře. Cvičíme naboso, pokud Vám bývá zima na nohy, můžete mít i ponožky. Na relaxaci máme u nás k dispozici deky na přikrytí a na cvičení podložky.