5 hereckých osobností, které musíte vidět na živo – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

5 hereckých osobností, které musíte vidět na živo

Listopad je v kulturním centrum AKORD Ostrava-Zábřeh přímo nabitý divadly, kterým budou dominovat herecké osobnosti, které byste si neměly nechat ujít.

Zuzanu Bydžovskou, držitelku tří Českých lvů, lze na divadle vidět jen zřídka. Jedinečná možnost se naskytne tuto sobotu 9. listopadu, kdy přijede do Ostravy se souborem SpoluHra, aby zde odehráli severské drama V HODINĚ RYSA. Představí se v roli farářky v komorním příběhu o chlapci, který zabil Boha.

15. listopadu se v Akordu již podruhé v této sezóně objeví Jan Dolanský, tentokrát se svou manželkou Lenkou Vlasákovou. Nikoli však v roli partnerů. Dolanský bude hrát homosexuálního kamaráda Vlasákové, který by jí měl udělat dítě. Jak jim to spolu půjde, se můžete přijít podívat na komedii PERFECT DAYS, kterou můžete znát také z filmového zpracování režisérky Alice Nellis.

Modern Travel Plain Collage Facebook Post

Oblíbeným hercem na divadle, který dokáže diváky neskutečně pobavit, je Filip Blažek. 21. listopadu se představí v inscenaci Divadla Kalich TITANIC. Jedná se o komedii o nejbezpečnější plavbě všech dob, kde všechny postavy mnohočetné posádky sehrají pouze dva herci. Sekundovat mu bude Miroslav Vladyka. Už máte svůj palubní lístek?

Divadlo SKLEP jezdí do Akordu s Besídkou pravidelně již několik let. V té letošní ale čeká na fanoušky tohoto kultovního divadla překvapení v podobě Tomáše Hanáka, který se po delší odmlce opět postaví po bok svých kolegů Milana Šteindlera, Jiřího Fera Burdy a dalších. Ostrava je jedno z mála měst v republice, kde se stále drží dvě představení Besídky po sobě – 26. listopadu hrajeme v 17 a ve 20 hodin.

Posledním divadelním listopadovým tipem je něco od našich východních sousedů. Populární herec Maroš Kramár se 28. listopadu představí se svými slovenskými kolegy v úspěšné francouzské komedii MANDARÍNKOVÁ IZBA. I on bude převlékat jeden kostým za druhým. Že to bude skvělé, o tom svědčí fakt, že tato inscenace baví diváky napříč celým Česko-Slovenskem již osmnáct sezón.

Od všeho trochu a dohromady to bude slušná divadelní jízda. Zajistěte si vstupenky s předstihem. Kompletní divadelní program najdete ZDE.