OZVĚNY – Na kole kolem České republiky – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

OZVĚNY – Na kole kolem České republiky

Datum konání akce: 18.12.2020 - 20:00
Vstupné:  vstup zdarma
ONLINE

Tento rok moc nepřál cestování za hranice, což mi vůbec nevadilo, jelikož mi to dalo příležitost poznat více do hloubky naší nádhernou rodnou hroudu a proto jsem se rozhodl ji objet dokola na kole.

Rád bych vás pozval na mé skromné povídání o bikepackingové výpravě kolem hranic Česka na fatbiku s trefným názvem Špekounem kolem Česka. “Expedice” mi zabrala necelých 50 dní. Cestou jsem mnohokrát zmokl až na kost, dostal jsem úpal a byl jsem spalován únavným vedrem. Bojoval jsem sám se sebou, abych cestu nevzdal. Viděl kus naší krásné země, ale hlavně potkal úžasné lidi, kteří mi cestou pomohli.

Jmenuji se Filip Mihok a jsem rodilý Ostravák. Od svých 18 let jsem začal cestovat stopem, s těžkým batohem na zádech a lehkostí v srdci. Mám už část Evropy prostopovanou a minulý rok jsem si dokonce projel stopem Gruzii, obklopenou dechberoucí horskou hradbou zvanou Kavkaz. Před dvěma lety jsem si koupil mé první kolo a jednosměrnou letenku do Portugalska a několik týdnů jsem putoval po Pyrenejském poloostrově. Bez přípravy nebo předchozích zkušeností na kole cesta dopadla více méně úspěšně. Cestování na kole mě tak učarovalo, že jsem si dal za cíl projet na něm celý svět. Tento rok jsem začal navíc psát svůj blog – Kočovný Kuchtík, kde mě můžete na mých bláznivých výpravách sledovat.

Přednášku můžete sledovat v den vysílání od 20:00 na našem YouTube kanálu

Pokud ještě neznáte Ozvěny online, podívejte se: 

Senior klub

07.02.2023 - 15:00

Velký cvičební sál

Nově zrekonstruovaný velký cvičební sál č. 413 je nachází ve 4. patře (154 m2). Místnost tvoří tři stěn...