JAK JSEM VYHRÁL VÁLKU – Divadlo A. Dvořáka Příbram – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

JAK JSEM VYHRÁL VÁLKU – Divadlo A. Dvořáka Příbram

Datum konání akce: 24.11.2022 - 19:00
Vstupné:  340 až 420 Kč
změna

Vážení návštěvníci, představení se v plánovaném termínu neuskuteční. Náhradní termín je 24. listopadu 2022.  Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud si vstupenky ponecháte, případně vyměníte za jiné představení z naší nabídky, budeme vám vděční za vaši podporu. V případě vrácení vstupenek najdete informace ZDE.

Patrick Ryan: Jak jsem vyhrál válku

Pokud je vám titul povědomý, nemýlíte se! Před dvanácti lety velmi úspěšná a oblíbená komedie dostane – také pro řadu diváckých žádostí – příležitost znovu vás pobavit i dojmout. Ve zcela novém obsazení uvidíte příběh vojáka Ernesta Goodbodyho, který se svérázně potýká s mašinérií armády. Svým naivním a důkladně poctivým přístupem ke všemu a všem uvádí v šílenství ty, kteří v rozkazech a drilu nalezli smysl svého života. Každý nadřízený se ho snaží co nejdříve zbavit! Goodbody „nevinně“ rozpoutává situace, které jsou přes krutou podstatu války nesmírně komické a směšné. Skrze humor, leckdy černý, tak opakuje známou pravdu, že se někdy smějeme, abychom zakryli slzy…

Kniha Patricka Ryana, podle které dramatizace vznikla, byla poprvé vydána roku 1963. O pouhé čtyři roky později byla podle ní natočena stejnojmenná filmová verze, která je mimo jiné zajímavá tím, že v ní hraje proslulý člen skupiny The Beatles, John Lennon.

Účinkují:

Ernest Goodbody: Aleš Háma

Seržant Transom: Jan Konečný

Major Arkdust: Petr Bednář

Maloney a další: Filip Müller

Dodds a další: Jiří Vojta

Rotná Gibsonová, Bordelmamá a další: Ivana Krmíčková / Lucie Valenová

Holka, Arab, Italka, Německé dítě a další: Monika Timková

Holka, Arab, Italka, Německé dítě a další: Daniela Šišková

Holka, Arab, Italka, Německé dítě : Eliška Nejedlá

MOŽNOST SLEVY 
Pro děti do 15 let, studenty, seniory od 65 let věku a TP platí sleva 20 %. ZTP a ZTP/P (včetně doprovodu) mají nárok na slevu 50 %. Slevy lze uplatnit pouze při koupi vstupenek přímo v Akordu (nebo v Pokladu) a vztahují se na 2. a 3. cenové pásmo.

Kecičky a písničky

17.02.2023 - 19:00

Učebna č. 1

Učebna o rozloze 4,5x 8 m se nachází v pravém křídle budovy v 1. patře. Místnost je plně klimatizována ...