The Backwards hrají na originální "beatlesácké" nástroje

Rozhovor s Františkem Suchanským (George Harrison) z roku 2015:

Kdy vás napadlo, že založíte Beatles revival, a jak vypadaly úplné začátky?
Kapelu jsme založili s myšlenkou hrát vlastní tvorbu. Ale hned od začátku jsme kromě vlastní tvorby nacvičovali také repertoár Beatles. Časem, asi po půl roce, jsme se na základě příznivých ohlasů publika přeorientovali na výhradně ortodoxní revival. Začátky byly stejné jako u jiných kapel. Hraní po barech a pro kamarády, sem-tam televizní vystoupení a až vítězství na světovém Beatlefestu v USA v roce 1998 nás posunulo výš. Letos oslaví kapela už 20 let od svého vzniku.

Kolik koncertů máte do měsíce? Hrajete i v zahraničí?
Většinou hrajeme v zahraničí. V Čechách, Rakousku, Polsku, Holandsku, Německu, USA. I Česká republika je vlastně zahraničí. Na podzim a v zimě jsme absolvovali úspěšné turné po České a Slovenské republice. Celkem 23 koncertů, které byly většinou vyprodané. Setkávali jsme se se skvělou atmosférou a úžasným přijetím od diváků.

Máte kopie „beatlesáckých“ nástrojů a aparatury?
Nemáme kopie. Máme originální nástroje, na jaké hráli Beatles. Vyrábějí se i kopie, ale to je jako s jiným kopírovaným zbožím. Ovlivňuje to zvuk a tím i kvalitu produkce. Nástroje nakupujeme na aukcích v USA.

Na co se mohou těšit fanoušci Beatles v Ostravě?
V Ostravě zahrajeme náš exkluzivní program – hudebně vizuální show, která mapuje celé období tvorby Beatles a je bohatá i na kostýmové převleky. Je průřezem od nejvíce hraného ranného období Beatlemánie, přes období experimentování kolem Stg. Peppera až ke studiovému období, náročným skladbám z období Abbey Road a Let It Be, které Beatles na koncertech vůbec nehráli. O to větší ohlas sklízí na koncertech u diváků. Doufáme, že v Ostravě to nebude jinak.

12. 4. 2017 / 19:00

THE BACKWARDS – Beatles revival

Jeden z nejlepších revivalů na světě, dvojnásobní vítězové Světového Beatlefestu v New Yorku. Dobové kostýmy i zvuk, famózní hudební show vyšperkovaná do posledních detailů.
www.thebackwards.sk
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.