Petr Kotvald

datum: 20. 08. 2012

Letní rozhovor…

Jak trávíte léto a dovolenou?

První část prázdnin trávím doháněním veškerých restů kolem domu. A tak především vymetám a zbavuji se všeho nepotřebného z kumbálů, sklepů a garáží. Já jsem asi trochu divný, miluju to. Jako bych si podvědomě čistil i nitro a dělal si tak místo na novou sezónu.

Co momentálně připravujete pro své fanoušky?

Připravuji se se svým týmem na natáčení videoklipů ke dvěma písním z aktuálního CD Právě tady…právě teď. Dokončujeme grafickou podobu kampaně na turné vánočních koncertů a občas si odskočím na jeviště k hostování na několika místech.

Máte na svém kontě několik populárních hitů (např. Gejzír, Mumuland). Když jste je vypouštěl do éteru, předpokládal jste takový úspěch, jakého dosáhly?

Nikdy mě při natáčení novinek nenapadlo vytvářet cíleně hit. Samozřejmě, že by písnička měla mít určitou hudební formu a chytlavý slogan, ale jen to samo o sobě nestačí. V danou chvíli musí společně fungovat víc věcí. Nápad, dobré promo, zaručená rotace médií, ale ani ta sama o sobě nemusí být zaručeným tvůrcem hitu. Písnička by měla bavit mě, stejně jako posluchače. Ovšem i ty, kteří hudební formát rádií tvoří. S jejich verdiktem šance oslovit novinkou posluchače buď rostou nebo padají. No, ale když se vše propojí, jak má, je to jak jízda na horské dráze. Pořádný fofr. Sice se vám chvílemi svírá žaludek, ale pocit to umí být velmi opojný.

Co byste dělal, kdybyste se nevěnoval hudbě?

Nemám rád kdyby. Přesto, baví mě rekonstruovat staré domy. To je vzrušující tvůrčí proces a vlastně ani ne tak vzdálený tomu, jaký zažíváme při přípravách a natáčení nových písní a projektů.

Máte ve své hudební kariéře ještě nějakou metu, které byste chtěl dosáhnout? Dosud nesplněný sen?

Samozřejmě. Neřeknu :-) A ať jsou moje touhy a umělecká přání jakákoli, jsou bez výjimky založeny na možnosti stát před publikem a společně se navzájem bavit. To je základ.
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.