Pavel Zedníček a Jana Paulová

datum: 06. 01. 2013

Dvojice populárních herců už osmnáct let baví diváky komediemi jako Natěrač, Bez předsudků či Láska naruby, na svém kontě jich mají celkem sedm. O jejich oblibě svědčí vyprodané sály v různých koutech republiky a 200 až 300 odehraných repríz některých titulů. Diváky DK Akord naposledy rozesmáli v listopadu 2012 s komedií Drahouškové.

Pamatujete si na Vaše úplně první setkání?

JP: Mně bylo asi jednadvacet, Čmaníkovi (Čmaňa – přezdívka Pavla Zedníčka) o malinečko víc. Ve Zlíně jsme točili seriál Muž, který nesmí zemřít a přišel tam dlouhovlasý nosatý kluk, který se mi šíleně líbil. PZ: A já tam viděl nádhernou blonďatou ženskou. A to byla Paulová.

Jak začala Vaše trvalá divadelní spolupráce?

PZ: Před osmnácti lety nás dal dohromady režisér Láďa Vymětal, který nás pozval ke spolupráci na komedii Natěrač.

Čeho si na své kolegyni/kolegovi vážíte nejvíc?

PZ: Jí celé, té osobnosti. Je to úžasná ženská, je s ní radost pracovat, je veselá, prostě baba, jak má být. JP: Krom toho, že máme se Čmaňou stejný smysl pro humor a smějeme se spolu i mimo jeviště, až to bolí, tak si vážím toho, že je profík a maximalista. Jde mu o to, aby ta představení byla dobrá. Jakmile tam něco nefunguje, hned to řeší a chce, aby to bylo příště lepší. Díky tomu naše představení můžeme hrát dvěstěkrát, třistakrát. PZ: Nikdy nemáme ukončíno, vždycky něco najdeme, co lze ještě rozvíjet. JP: Hlavně je to úžasný herec, senzační klaun. PZ: To stejné i Janina. Klaunů-ženských je málo… (ukazuje na JP) Jediná.

Na jaro 2013 připravujete v pořadí již osmou komedii s názvem Sbohem, zůstávám. Půjde o mimořádnou divadelní událost, neboť tato hra svede poprvé dohromady na jedno jeviště tři skvělé komiky – Vás dva a Ivu Janžurovou. Prozradíte více? O čem hra bude?

PZ: Hra je o deseti letech manželství. V každé naší hře je základní téma vztahu chlapa a ženské. JP: Bude to česká premiéra momentálního velkého hitu divadelní Paříže. Já jsem ho právě tam před lety viděla. Mělo přes milión diváků, takže obrovská úspěšnost. I komedii Drahouškové jsem přivezla z Francie. To jsem v pařížském metru viděla obrovské bilboardy dvou herců ve středním věku a pod nimi nápis: 200 vyprodaných repríz. Hned, jak jsem se vrátila domů, jsem zavolala do Dilie (agentura, která soustřeďuje divadelní hry – pozn.). Hru nám poslali, pan Jerie ji do čtrnácti dnů přeložil a už jsme to hráli. Takový čistě intuitivní dramaturgický počin a teď už máme 200. reprízu.

Děkujeme za rozhovor a budeme se těšit zase někdy příště!
Naposledy upraveno 8. 11. 2013

Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.