ŽENA VLČÍ MÁK - Divadlo bez opony

datum: 14. 04. 2018 – 19:00
vstupné: 400, 350, 300 a 200 Kč

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ JARO 2018

NOELLE CHATELET: ŽENA VLČÍ MÁK

Hra je monologem starší dámy, která prožívá ve věku, kdy se většina jejich vrstevnic už dávno smířila s šedí, jednotvárností a osamělostí zbytku života, nečekané, citové vzplanutí, neuvěřitelnou, ostýchavou, dychtivou a stejně intenzivně opětovanou lásku k muži ještě o deset let staršímu, než je ona sama. V dnešní době tvrdého kultu mládí a povrchní, fyzické krásy, kdy je věk a zkušenost handicapem, jde o téma velmi aktuální. I „starý“ člověk ještě žije a možná vás překvapí jak!

Premiéra: 4.10.2010
V hlavní roli: Hana Maciuchová
Překlad a režie: Jaromír JANEČEK
Scéna: Jiří KARÁSEK
Kostýmy: Anna FORSTOVÁ

NOELLE CHATELET:
Francouzská spisovatelka, herečka a universitní profesorka. Stejnojmenný román autorky byl adaptován pro divadlo a v roce 2007 velmi úspěšně inscenován v divadle Théatre Mouffetard v Paříži.
Narodila se 16. Října 1944 v Meudonu ve Francii. Jako herečka hrála v mnoha úspěšných filmech a televizních inscenacích.
Jako spisovatelka napsala celou řadu románů, novel a esejí. Za tuto činnost získala v roce 1987 prestižní cenu Prix Goncourt.
V letech 1989–92 byla ředitelkou francouzského institutu ve Florencii.
Mezi roky 1995–99 pracovala jako ředitelka Domu spisovatelů v Paříži.
Je také vícepresidentkou společnosti francouzských spisovatelů (des gens des Lettres). V roce 2009 byla jmenována Rytířem čestné legie.

„Cítím-li potřebu se k něčemu filosoficky vyjádřit, vložím to nejprve raději do úst některé z postav svého románu.“ N.Chatelet

…a komu je hra určena?
Každému, kdo má rád Hanu Maciuchovou
Každému, kdo má rád kvalitní divadlo
Každému, kdo se rád v divadle zasměje
Každému, kdo si rád v divadle zapláče
Každému, kdo má rád silné příběhy o lásce
…a vlastně každému dříve narozenému člověku, který se snaží pochopit jednání starších lidí.
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.