STUD2NA - Studnice studentských nápadů

STUD2NA nabízí v DK Akord prostor pro studenty a jejich umělecké počiny

STUD2NA neboli Studnice studentských nápadů – jedná se o nový klubový pořad DK Akord, ve kterém si studenti budou moci realizovat své nápady v různých odvětvích umění – od muziky, divadla až po výtvarno a další kreativní činnosti.

V průběhu roku 2016 získají ostravští studenti prostor v Klubu AKORD, aby v něm naplnili své tvůrčí ambice a předvedli se tak před svými vrstevníky. Této příležitosti se mohou chopit studenti ze středních a vysokých škol, ale také šikovní žáci druhého stupně základních škol. „Věříme, že vznikne nový formát pořadu pro nadějné mladé talenty, na jehož realizaci a přípravě se do značné míry budou podílet sami mladí lidé. V rámci projektu chceme sestavit Studentskou dramaturgickou radu, složenou právě z aktivních studentů, která bude mapovat studentské nápady – jak a čím pobavit své vrstevníky,“ komentuje projekt Zdeněk Kačor, produkční Klubu Akord.

Cílem projektu je dát mladým lidem šanci předvést svůj talent a dát jim prostor na seberealizaci. Týká se to zejména začínajících školních kapel, divadelních souborů, moderátorů, lidí s výtvarným projevem, kterým právě chybí prostor, technické zázemí a příležitosti oslovit, jak své vrstevníky, tak širokou veřejnost. Klub Akord po své rekonstrukci splňuje všechny předpoklady pro naplnění těchto cílů, protože se jedná o kulturní prostor s profesionálním vybavením včetně obsluhy. Navíc vše podpoří supervize profesionálních pracovníků DK Akord, kteří budou tento projekt zastřešovat po organizační a technické stránce po celou dobu jeho realizace.

Jako první se v rámci projektu STUD2NA představili mladí divadelníci z ostravského souboru ZDIVIDLA při ZUŠ E. Runda, kteří pod vedením Sašy Rycheckého nacvičili několik dramatických kusů. Jeden podvečer se ZDIVIDLY proběhl už začátkem března, druhý nás čeká v pondělí 21. 3. od 18:00 hodin. Tentokrát bude program zaměřen na dětskou tvorbu, kdy se představí nejmladší soubor Prckové v představení Ukradený Měsíc a starší žáci sehrají Pipi…, příběh podle známé knihy Astrid Lindgrenové. Na tento program zveme také rodiče s menšími dětmi. Ti, kteří mají rádi více „umění“, si přišli na své 30. dubna, kdy se v rámci „Studny“ v Klubu Akord představilo ostravské Improvizační divadlo Davida Mírka a jeho přátel.

V rámci tohoto projektu také proběhne v Akordu 19.11. NOC DIVADEL, kde se představí studentská kapela De Cuatros Ukulelos, soubory ZDividla a Nahodile v interaktivním představení, ve kterém budete moci nahlédnout do zákulisí Akordu.

Tento článek berte také jako výzvu pro studenty z Ostravy a blízkého okolí, ať už se bude jednat o jednotlivce nebo kolektiv, kteří se umělecky angažují a hledají vhodné prostory pro svou realizaci. Své nápady a zájem pište na e-mail z.kacor@dk-akord.cz pod heslem „STUD2NA“.


Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.