10 let Dětského sborového studia Ostrava-Jih

Sborové studio oslavilo velkým koncertem v DK Akord 10 let existence svého mládežnického sboru Ko-Ko, který založili Zdeněk Ševčík a Lenka Velikovská. Postupně se pak ke „Kokáčům“ nabalovaly ostatní sbory. Dnes jich má sborové studio celkem čtyři a spřádá další velké plány.

20. května se v DK Akord zpívalo o sto šest. Téměř tříhodinovým koncertem zde oslavil své 10. výročí dětský sbor Ko-Ko, který funguje při Dětském sborovém studiu Ostrava-Jih. Postupně se během výročního koncertu představily všechny sbory a také vystoupila spousta hostů.
Ko-Ko, jinak také zvaný „Kokáči“, je sbor dětí a mládeže ve věku od 11 do 18 let. Při sborovém studiu dále působí a na koncertě samozřejmě nesměly chybět: přípravný DPS Mrňousci (děti 3–7 let), DPS Jižánek (děti 8–11 let) a PS Čemu-ni (ostravsky znamená „Proč ne?“), složený z rodičů dětí, přátel a dalších dospělých nadšenců. Mezi hosty se objevili ostravský písničkář Mendoš, sbormistr spřáteleného sboru z Loučné nad Desnou Petr Lukáš, jeho dcera, mladá talentovaná hudebnice Anička Lukášová, a také rocker Dalibor Halamíček, jehož kapela Moravius si „Kokáče“ přizvala k nahrávání singlu a videoklipu Hope in Us.
Sbory představily průřez svou tvorbou od klasických skladeb přes populáry, filmové melodie, folkové písně až po rockové okénko, završené Rockovou mší, při které „Kokáče“ a „Čemuny“ doprovodila opravdová rocková kapela. Večer se nesl ve velmi pohodové atmosféře, plné nostalgie a dojemných chvilek, neboť na koncert se přišli podívat i bývalí členové sboru, různí partneři a podporovatelé, kterým bylo v průběhu koncertu ze srdce děkováno s kyticí a drobnými dary v ruce. Největší dík patří asi Janu Petrovi, zvanému Braun, z Hudebního světa, který DSS Ostrava-Jih podporuje, jak jen to jde. Vše navíc umocňovaly kvalitní pěvecké výkony všech sborů, zejména pak DPS Ko-Ko, který je několikanásobným držitelem Zlatého pásma v nejprestižnější soutěži dětských pěveckých sborů Porta Musicae.
Sbormistři DSS Ostrava-Jih Zdeněk Ševčík a Lenka Velikovská mohou být právem hrdí na těch 10 let, kdy se jim podařilo nejen vychovat kvalitní zpěváky, ale také vybudovat přátelskou komunitu, kde se všichni vzájemně podporují. To vše se odrazilo na celkové atmosféře výročního koncertu, což nemohlo přes těch 400 diváků ocenit jinak než aplausem ve stoje, kterým si vyžádali nejeden přídavek.
Vydařená oslava je novým hnacím motorem pro sbormistry, kteří se sbory zamýšlejí další smělé plány. Do soutěže Porta Musicea se letos přihlásí vedle „Kokáčů“ i DPS Jižánek. Na podzim čeká „Kokáče“ a „Čemuny“ koncert se spřáteleným sborem v Krnově a většina sborů se opět setká na pódiu v Akordu 6. prosince, kdy se plánuje velký vánoční koncert se zpěvačkou Bárou Basikovou.

Atmosféra výročního koncertu zachycena ve video sestřihu:

Více informací o DSS Ostrava-Jih na www.sborovestudio.cz

www.dk-akord.cz


Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.