SM systém + jóga pro zdravá záda - DK Akord Ostrava

SM systém + jóga pro zdravá záda

18:45 – 20:00
Lektorka: Alena Kaňuková
Délka lekce: 75 minut
Začátek kurzu: 8. 2. 2023
Konec kurzu: 7. 6. 2023
Cena permanentky: 2 000 Kč (18 lekcí)

SM je zkratka Stabilizace + Mobilizace páteře.

SM systém je originální metoda, jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jak jim předcházet dostatečnou regenerací. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů (kyčelní, kolenní, ramenní a klenby nožní).

Spirální stabilizace zvětšuje meziobratlové prostory, dává meziobratlovým kloubům pohyblivost, odstraňuje blokády. Páteř se regeneruje a léčí. Hlavní zásadou léčby a prevence bolestí zad je aktivní relaxace vertikál aktivací spirálních svalových řetězců. Vlivem svalových spirál se páteř protahuje, výhřez disku má možnost se vstřebat a přestává utlačovat či dráždit kořenové nervy.

Dovoluje posílit svaly ochablé a uvolnit svaly přetížené. Trakční síla cviků dovolí důkladné protažení páteře a regeneraci meziobratlových plotének tak, jak to doposud neumožňuje žádná jiná metoda. Díky aktivaci spirálního zřetězení svalů se páteř napřimuje, odstraňuje se vadné držení těla, rovnají se kulatá záda, napřimuje předsazený (želví) krk, upravuje se předsazení ramen (protrakce ramene), zpevňuje nožní klenba plochých nohou, zlepšuje postavení palce nohy (hallux valgus), zeštíhluje pas a zpevňuje břicho.

Cvičí se pomocí speciálních lanových gum. Cvičení lze provozovat v každém věku.

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA

Pokud vás trápí bolest bederní části páteře z přílišného posedávání, případně i postávání v práci, cítíte, že ztrácíte hybnost a pružnost těla či byste jen rádi kompenzovali vrozené vady páteře, může být jóga výbornou terapeutickou pomůckou. Tyto lekce mají především preventivní charakter, a v žádném případě bychom jimi neměli nahrazovat odbornou rehabilitaci. Platí tedy, že pokud vás trápí bolest beder či zad obecně z přílišného posedávání, případně i postávání v práci, pak je jóga výborný pomocník.