Jóga ve vzduchu začátečníci - DK Akord Ostrava

Jóga ve vzduchu začátečníci

Lektorka: Alena Kaňuková
Délka lekce: 75 minut
Začátek kurzu: 25. 1. 2023
Konec kurzu: 29. 3. 2023
Cena permanentky: 1 300 Kč (10 lekcí)

Cvičení v síti, jóga bez gravitace, létací jóga, jóga hlavou dolů, fly jóga je relativně nový, moderní a zároveň netradiční cvičební systém, využívající pro cvičení speciální závěsnou síť z leteckého hedvábí.

Základní principy cvičení vycházejí nejen z jógy, ale i z pilates, poznatků fyzioterapie a cirkusových triků. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, i pro osoby bez pohybových zkušeností. Během cvičení se pracuje s váhou vlastního těla, což pozitivně ovlivňuje rozvoj síly, především středu těla. Hluboký stabilizační systém je velmi důležitý pro ekonomickou a efektivní funkci pohybového aparátu. Cvičení ovlivňuje rozvoj flexibility, kdy se protahují zkrácené svaly a uvolňuje se v nich napětí. Síť odlehčuje zátěž na klouby a umožňuje dekompresi páteře a tím mírní bolesti pohybového aparátu. Cvičení podporuje kloubní pohyblivost, hbitost, odbourání stresu a posílení psychiky.

Pozitivní je také ovlivnění žilního návratu krve z oblasti nohou směrem k srdci a podpora prokrvení mozku u pozic hlavou dolů. Cvičení je možné zjednodušit nebo ztížit pomocí nastavení sítě do nízkého nebo vysokého závěsu.