Jóga pro začátečníky – ZMĚNA – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

Jóga pro začátečníky – ZMĚNA

ZMĚNA TERMÍNU – Jóga pro začátečníky pod vedením Lenky Travinské probíhá každý ÚTERÝ od 18:30 do 19:45. Lekce začíná 15. 9. 2020 a končí 19. 1. 2021. Maximální kapacita v sále je 12 osob. Lekce trvá 75 minut. 

Jóga pro začátečníky má za cíl přiblížit toto blahodárné cvičení co nejširšímu možnému okruhu lidí a vést hodinu tak, aby ji zvládl téměř každý, a aby si mohl postupem času uvědomit, jaký typ praxe mu nejlépe vyhovuje a co by chtěl dále rozvíjet. Je vedena v klidném tempu a vždy se cvičí nenáročné, zejména průpravné cviky s kratší výdrží. Každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. Cvičení je více protahovací se zařazením dechových technik. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

Při cvičení nám v počátku praxe, či při různých zdravotních omezeních budou pomáhat pomůcky – bloky, válce, destičky, pásky, deky, stěna…. Pomůžou nám zacvičit si pozice tak, abychom si neubližovali a současně si je dokázali užít, procítit a čerpat jejich benefity.

Pro koho je cvičení vhodné

Cvičení pro začátečníky je určeno lidem, kteří s jógou teprve začínají, nebo si nejsou jistí svou fyzickou kondicí a mají obavy, jestli to zvládnou. „Bez obav!“. Každý totiž cvičí dle svých možností. Velikou chybou bývá přílišné usilování a přepínání vlastních sil. V józe platí jednoznačně, že méně, bývá více! V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Co si obléct

Ideální je lehčí oblečení, které vás nebude nijak omezovat v pohybu a budete se v něm cítit pohodlně a dobře. Cvičíme naboso, pokud Vám bývá zima na nohy, můžete mít i ponožky. Na relaxaci máme u nás k dispozici deky na přikrytí a na cvičení podložky.

Ceník:

pololetní permanentka (16 lekcí / 75 minut)  – 1 500 Kč

Vzhledem k nízké ceně se nezohledňují absence.

Pokud není lekce plně obsazena, je možné se na lekci přihlásit jednorázově – prostřednictvím rezervačního systému Reenio. 

Kurzy – rezervace