Dopolední relaxační cvičení / ZMĚNA – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

Dopolední relaxační cvičení / ZMĚNA

V návaznosti na nařízení vlády ČR probíhají změny v programu. Tento kurz bude do 15. dubna přerušen. Více informací poskytne j.cernavova@dk-akord.cz

 

Lekce dopolední relaxační cvičení pod vedením lektorky Elišky Kandusové probíhá ve čtvrtek v 10:00 v sále č. 413. Lekce začíná 6. 2. 2020 a končí 4. 6. 2020. Maximální kapacita je 20 osob.

Vhodné nejen pro starší věkové kategorie, pro udržení si fyzické kondice a duševní pohody. Stáří je spojováno se snížením síly, zhoršením rovnováhy, pohyblivosti a pružnosti. Do cvičení zapojujeme i velké míče. Při cvičení na velkých míčích dochází k aktivaci tzv. hlubokého stabilizačního systému (HSS), který se podílí na koordinaci našeho těla. Tento systém zahrnuje hluboké vrstvy svalů šíjových, zádových, pánevní dno – svaly, které zajišťují správné držení těla a drží páteř ve správné poloze. Stabilizace páteře je umožněna díky balančním pozicím, kterými neustále aktivujeme svalstvo celého těla. Udržováním nestabilních pozic na balančních pomůckách se cvičení stává svalově náročnější a také efektivnější.

Ceník:

pololetní permanentka  – 1 100 Kč

Vzhledem k nízké ceně se nezohledňují absence.

Pokud není lekce plně obsazena, je možné se na lekci přihlásit jednorázově – prostřednictvím rezervačního systému Reenio.