Herci v Akordu zahrají se svými potomky – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

Herci v Akordu zahrají se svými potomky

Je obvyklé, že známí umělci přizvou ke spolupráci své potomky, kteří kráčí v jejich šlépějích. Nabízí se otázka, zda jde o protekci, aby se ještě ne tolik známí muzikanti nebo herci v umělecké branži zviditelnili, zaučili, poznali, jak to chodí. Vypadá to tak, a není to nic špatného.

Zářným příkladem je toho např. Boleslav Polívka, který do svých klaunských představení v Divadle Bolka Polívky přizval jak dceru Annu (inscenace DNA), tak syna Vladimíra (Šašek a syn). Z muzikantské branže to je třeba David Koller, kterému v kapele na bicí hraje jeho syn Adam. Uvedených příkladů jste mohli být svědky v ostravském Akordu v minulých sezónách. V té následující se můžete přijít podívat na tyto spolupráce rodičů se svými potomky:

David Prachař sám na divadlo adaptoval román francouzského spisovatele Émila Ajar (vl. jm. Romain Gary) ŽIVOT S KRAJTOU. Příběh osamělého úředníka uprostřed velkoměsta je inscenován jako klauniáda, kde se mísí pocity osamění s prvky humoru. O živý hudební doprovod během představení se stará skvělý bubeník a perkusista Pavel Fajt, se kterým Prachař spolupracoval už v minulosti na inscenacích Neúplný sen nebo Hamlet part II. Dalším sekundantem mu pak je jeho syn Jakub Prachař, který jakožto hudebník (vzpomeňme na kapelu Nightwork) i herec vytváří různé zvuky a ruchy za pomocí kancelářského vybavení jako např. psací stroj, šustění či trhání papírů.

život s krajtou_22

Ostravští diváci budou mít jedinečnou příležitost shlédnout divadelní inscenaci ZLOČIN V POSÁZAVSKÉM PACIFIKU, kterou vytvořil Ondřej Havelka spolu s Martinem Vačkářem. Tato hudební retrokomedie se zabývá módním fenoménem 30. let – světem trampingu. Dojde zde ke střetu svobodomilných trampů s pražskou smetánkou a jak anotace naznačuje, budeme trnouti a o sličnou hrdinku se obávati na pikovické dráze železniční, v opuštěném srubu osady Ontário, v obávaných peřejích řeky Sázavy i v neprostupných lesích plných divé zvěře. Ondřej Havelka si do této inscenace přizval vedle herců (Jaroslava Kretschmerová) i některé muzikanty ze své kapely Melody Makers (Martin Zbrožek) a nezapomněl ani na své potomky dceru Rozálii a syna Vojtěcha, kteří se vedle muzicírování a pravidelnému hostování v Melody Makers věnují také herectví. 

ZLOČIN V POSÁZAVSKÉM PACIFIKU

Obě inscenace Akord Ostrava-Zábřeh uvede v rámci cyklu DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ jaro 2020, „Krajtu“ 12. února a „Pacifik“ 24. května. Informace ohledně vstupenek k dispozici v pokladně Akordu nebo zde na webu.

Na závěr si dovolíme ještě jeden příklad: Náš produkční Zdeněk Kačor funguje jako principál divadelního souboru Nahodile, připravuje pohádkové karnevaly, pořady pro seniory apod. I on v těchto uměleckých aktivitách angažuje své již dospělé potomky. Syna Martina můžete vidět jako jednoho z dýdžejů lednového Diskoplesu a dceru Lenku v kabině osvětlovačů a zvukařů při květnových Hecovinách, což je zábavné kabaretní pásmo souboru Nahodile.