Cyklosvětlušky rozzářily Bělský les a podpořily hendikepovanou Karolínku z Kopřivnice – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

Cyklosvětlušky rozzářily Bělský les a podpořily hendikepovanou Karolínku z Kopřivnice

V sobotu 5. září 2020 se Bělský les rozzářil za pomoci nasvícených cyklistů. Proběhl zde pátý ročník charitativní večerní cyklojízdy s názvem Cyklosvětluška, kterou pořádáme za podpory Městského obvodu Ostrava-Jih. Letošní ročník podpořil Karolínu Dejovou z Kopřivnice, která je odmala upoutána na invalidní vozík.

Program pro širokou veřejnost odstartoval po páté hodině před Akordem na náměstí SNP, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet jízdu na neobyčejných kolech. Taneční skupina Gambit a skvělý pianista Martin Jarošek vystoupili v letní zahradě Akordu. Zde taky cyklosvětlušky se svými koly startovaly.

Každý zaregistrovaný účastník dostal svítilnu na kolo, drobné občerstvení a byl zařazen do slosování o různé ceny, kde hlavní výhrou bylo městské kolo, které do tomboly daroval starosta Městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

V 19:45 odstartoval Maxi okruh (5,5 km) a v těsném závěsu za ním Mini okruh (2,5 km), kterého se účastnili ti nejmenší. Po příjezdu všech cyklosvětlušek nám Karolínka na vozíku se svou taneční partnerkou Eliškou předvedly jejich taneční vystoupení. Na závěr jsme ocenili nejlépe nasvícená kola, vylosovali výherce hlavní ceny. Hřebem večera bylo symbolické předání šeku Karolínce. Díky registraci a příspěvkům bylo dohromady vybráno 18 500 Kč, které poslouží na nákup nového tanečního vozíku a rehabilitace.

 „Do poslední chvíle bylo nejisté, zda se akce uskuteční z důvodu neustále měnících se opatření. Jsme rádi, že se akce mohla uskutečnit a lidé dorazili. Děkujeme všem, kteří Káju podpořili. Doufáme, že si všichni akci užili stejně tak jako my. Těšíme se zase za rok“ uvádí jeden z organizátorů Zdeněk Kačor.

Nowoczesny Podróż Prosty Kolaż Post na Facebooku