Vánoční rozsvícení Jihu – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

Vánoční rozsvícení Jihu

Datum konání akce: 29.11.2020 - 18:00 29.11.2020 - 20:00
  online přenos z akce

Aktualizováno 23. 11. 2020, 15:45

Rozsvěcovat na Jihu se bude! Jen trochu netradičně místo klasického každoročního rozsvícení vánočního stromu před Akordem v Ostravě-Zábřehu se letos můžete těšit rovnou na pět světelných projekcí symbolizující vánoční stromy.

Letos jsme se rozhodli pojmout celou akci netradičně. Kvůli stávající epidemiologické situaci jarmark ani kulturní program nebude. Těšit se můžete na netradiční pojetí začátku adventu. 

První adventní neděli 29. listopadu se v 18 hodin rozsvítí první adventní okno na budově radnice městského obvodu Ostrava-Jih. Od 19 hodin do 20 hodin budeme rozsvěcovat pět symbolických světelných stromů, které budou umístěny na pěti místech obvodu Ostrava-Jih – u kostela Svatého Ducha, ve Výškovicích u zastávky Nové Výškovice, v parku na Dubině, na náměstí Jih v Hrabůvce a závěrem na náměstí SNP. 

mapa rozsvícení

Po celou dobu konání akce bude probíhat online přenos na našem facebooku. Sledovat postupně symbolické světelné stromy můžete nejen z oken svých domovů, pokud bydlíte poblíž, ale také v přímém přenosu.

Vánoční výzva

Rádi byste pozdravili svou rodinu, přátele, kolegy z práce, školy, školky? Někomu poděkovali? Nebo popřáli do nového roku?

Pošlete nám pozitivní vzkaz ve formě videa, fotografie, textového vzkazu. Originalitě se meze nekladou. Během online přenosu bude vaše poselství posláno do světa. 

Vzhledem k tomu, že nebude probíhat klasické rozsvícení vánočního stromu, uskuteční se také Ježíškova pošta netradičně – formou online. Pošlete nám dopis pro Ježíška nebo obrázek a můžete získat pěkný dárek. Pokud chcete být zařazeni do slosování, prosím připojte své kontaktní údaje ve formě telefonního čísla nebo emailu. Vylosovaným výhercům necháme dárek k vyzvednutí na recepci Akordu.

Své vzkazy, fotky, videa, obrázky můžete zasílat na email vanoce@dk-akord.cz, do zpráv na náš facebook @Akord Ostrava-Zábřeh, nebo  SMS či pomocí aplikace WhatsApp a Viber na tel. číslo 702 255 946. Přijímáme pouze povzbudivá a pozitivní přání, které nám všem zlepší náladu v těchto časech. Tyto vzkazy přijímáme do pátku 27. listopadu 2020.

Během večera 29. listopadu můžete taktéž posílat fotografie z rozsvěcování stromů ze svých balkonů, oken apod. na Facebook @Akord Ostrava-Zábřeh nebo číslo 702 255 946 (Whatsapp, Viber). Nejzdařilejší foto z každého místa ohodnotíme!

Akce se koná ve spolupráci s Městským obvodem Ostrava-Jih.

PS: O vánoční strom na náměstí SNP lidé ochuzeni nebudou. Jeho rozsvícení proběhne společně s rozsvícením celé výzdoby v městském obvodu Ostrava-Jih v úterý 1. prosince v 16:58.

Událost na Facebooku

 

Růžový salonek

Růžový salonek se nachází v přízemí Akordu a je součástí Restaurace Akord. Slouží k podávání snídaní kl...

Velký cvičební sál

Nově zrekonstruovaný velký cvičební sál č. 413 je nachází ve 4. patře (154 m2). Místnost tvoří tři stěn...