BEER WITH TRAVEL – Transsibiřská Magistrála – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

BEER WITH TRAVEL – Transsibiřská Magistrála

Datum konání akce: 28.07.2021 - 19:00
Vstupné:  150 Kč
  Změna termínu a místa konání, přesun do Amfi v Porubě
Poruba
Letní scéna Amfi / POKLAD Ostrava-Poruba

Akce se uskuteční na Letní scéně Amfi v Ostravě-Porubě v rámci Velké žranice s Lukášem Hejlíkem.  Vstupenky zakoupené původně do Akordu zůstávají v platnosti.

Začátek Velké žranice bude v 16:00, program v Amfi zahájí povídání s Lukášem Hejlíkem v 19:00 a Beer with Travel přijde na řadu ve 20:30. 

Pokud vám náhradní termín a místo nevyhovuje, můžete vstupenky vrátit do 20. 7. 2021 v místě zakoupení. V případě eVstupenek si můžete zažádat na e-mail a.mrkvova@akord-poklad.cz (nezapomeňte uvést číslo objednávky a číslo účtu, ze kterého byly vstupenky hrazeny). Případně budeme rádi, pokud nám zachováte přízeň a podpoříte nás tím, že si vstupenky vyměníte za jinou akci z naší programové nabídky. 

Když se řekne Rusko, neznamená to pro našince obvykle bohatou kulturní historii, ale spíše nepříjemnou kapitolu dějin, kontroverzní mezinárodní politiku, Kontinentální hokejovou ligu a vodku. Dva kluci z Prahy jsou přesvědčení o tom, že podobné generalizace jsou celkem k ničemu, a tak nahodili batohy na záda, dopili poslední české pivo a vyrazili se s Ruskem a Rusy seznámit osobně a hezky zblízka. 

S lahváčem v ruce ujeli vlakem od Finského zálivu k Japonskému moři přes 10 000 kilometrů, cestou navštívili mnoho zajímavých míst a nechali se okouzlit krásou Bajkalu. Vyslechli řadu neobyčejných příběhů od obyčejných lidí a po celou dobu poctivě ochutnávali lokální pivo i gastronomické dobroty.

Můžete se těšit na více či méně vtipné příběhy z cest, hezké fotky a snad i pár zajímavostí z navštívených míst. Nečekejte přednášku plnou historických dat a zeměpisných termínů, ale uvolněné vyprávění o zážitcích a svobodě, kterou člověk při takovém cestování zažívá. 

O BEER WITH TRAVEL: 

Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou občas blog a sem tam knihu, vyrábí vlastní merch a dělají cestovatelský stand-up. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. V říjnu 2019 vydali svoji první knihu „Transsibiřská magistrála aneb s pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři“. Ta vyšla pod hlavičkou vlastního vydavatelství BWT books. V lednu a únoru letošního roku podnikli „Expedici Lenka 2020“ na podporu devítileté Lenky, která trpí těžkým autismem. Vypravili se opět na východ a projeli sedm států, tentokrát ovšem vlak vyměnili za starou rezavou Felicii.

Učebna č. 2

Učebna o rozloze 4,5 x 8 m se nachází v pravém křídle budovy v 1. patře. Místnost je plně klimatizována...
vyprodáno

SLAVNOSTI JIHU 2022

18.06.2022 - 09:00 19.06.2022 - 20:00