PUBLIKACE – 60 LET V KULTUŘE A UMĚNÍ – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

PUBLIKACE – 60 LET V KULTUŘE A UMĚNÍ

Datum konání akce: 19.03.2019 - 16:00 30.06.2019 - 19:00

První knižní publikace kulturního domu Akord

Dům kultury Akord v letošním roce slaví 60. let a díky této příležitosti vznikla nová publikace, která mapuje vývoj DK od počátku jeho vzniku.

Publikace byla vytvořena třemi autory. Na 200 stranách zachycuje spoustu příběhů a zajímavých historek, které byly dohledány v archívech a doplněny vzpomínkami pamětníků. První část knihy je věnována architektuře a vývoji v tehdejší době. Dům projektoval Ateliér Jiřího Krohy a byl nejstarším domem kultury v Ostravě. Před ním se kultura odehrávala v různých besedách a hospodských sálech.

Čtenáři se dočtou, kdy v Akordu hořelo, kdo hrál s herci mariáš, který z ředitelů zachránil hru S Pydlou v zádech, která se hraje dodnes. Jak spadl při tanečních lustr přímo doprostřed velkého sálu, jak Václav Havel řečnil u popelnic z boční strany domu kultury. V knize jsou také informace o mnohých souborech, které před revolucí v DK působily. Některé z nich dosahovaly mezinárodních úspěchů a některé z nich fungují dodnes.

Jak tvrdí spoluautorka knihy Darina Daňková: „DK by mohl psát neuvěřitelně příběhy. Kniha zachycuje jen jejich část… Setkávání s pamětníky pro mě bylo velmi inspirující.  Dívám se teď na Akord trochu jinými očima.“

Publikaci můžete zakoupit na pokladně Akordu za cenu 320 Kč. 

Červený salonek

Tento reprezentativní prostor se nachází v 1. patře. Nově zrekonstruovaný salonek disponuje tanečním pa...

Učebna č. 3 – velká

Učebna o rozloze 9 x 8 m se nachází v pravém křídle budovy v 1. patře. Místnost je plně klimatizována a...