První podcastový maraton naživo! - DK Akord Ostrava

První podcastový maraton naživo!

22. duben | 10:00

Přednáška, Beseda, Festival | Poklad Ostrava-Poruba

Tentokráte zveme do Pokladu! Máte jedinečnou příležitost stát se součástí živého natáčení nejúspěšnějších podcastů a to v jeden den a pod jednou střechou! Na jaké podcastery se můžete těšit?
  • Vyhonit ďábla Povídání se Zuzanou a Terezií o sexu, vulvách, traumatech, tělesnosti, orgasmech, pornu, stereotypech, chtíči, vyhánění sexuálních tabu a spoustu dalších.
  • Markéta Lukášková – Příběh, který se opravdu stal Nejzajímavější a nejneuvěřitelnější příběhy jsou ty, které se opravdu staly. Realita je totiž vždycky zábavnější než fikce. Audio referáty o tom, co jste ani netušili, že vás bude bavit. A taky spousta věcí, co vás v dějáku nenaučili. Vypraví Markéta Lukášková alias @pandikralovna, spisovatelka a Karel Čáslavský chudých.
  • Pastoral Brothers Karel a Jakub dva evangeličtí faráři, kteří o své víře mluví vážně i nevážně. Chtějí ukázat, že církev v dnešní době nemusí být zakonzervovaná do minulosti. Mluví dnešním způsobem o křesťanských tématech, která mají nadčasovou platnosti. Věří, že u podcastů se lidi pobaví a poznají, že církev je pro všechny.
  • Přepište dějiny Podcast na téma dějin ve veřejném prostoru, politiky, médií a nepřeberně témat souvisejících. Proč pořád hledáme velkého šéfa? Zradili nás v Mnichově? Vnutili nám komunismus? Přepisoval dějiny i Masaryk? A platí volby, když se v kampani neřeší Benešovy dekrety?
  • České podsvětí S Adamem Miklicou a Josefem Klímou o tenké hraně zákona v novém miléniu. Z podsvětí je spíš polosvět a zločin infiltruje stát.
  • Šťastný podcast To nejdůležitější, nejstrašidelnější a nejzábavnější z české politické scény. Tým Šťastného pondělí přichází s podcastovou afterparty – Jindřich Šídlo, Konstantin Sulimenko, Tereza Povolná a Ondřej Lasák každé pondělí večer pokračují s tématem z aktuálního dílu ŠP a komentují internetový bizár v českém politickém rybníčku.
  • Hodina dějepichu Hodina dějepichu je podcast o historii sexu, sexuality a erotiky. Nebo alespoň měl být, občas je totiž jenom o historii. A občas jen o sexu. Ve městě.
Další program Undeground Comedy Club – stand-up komici, které znáte z televizních obrazovek: Jan Studnička, když ráno vyrazí do práce a na jedné noze má ponožku s nápisem Friday, zatímco na druhé je napsáno Wednesday… nedá mu to moc indicií k tomu, co je za den. Ale dá mu to dostatek indicií k tomu, jaký vede život. Jan Studnička si chodí na stage ventilovat svoje bizarní myšlenkový pochody. Dělal by to i jinde, ale ze sálu je lidem blbý odcházet. Takže když už mučí on vás, můžete mučit vy jeho. Jan Geryk možná vypadá jako koloušek vyděšený světly přijíždějícího auta, ale uvnitř se skrývá nespoutaná síla přírody. Dokonce vlastní několik big beatových nahrávek a jednou nalepil poštovní známku lehce mimo ten obdélníček, kam patří. Libor Macháček – jednou jej málem zatkli v Mexiku za držení drog. Libor si z toho nic moc nedělal. Jednak je to statečný mladý muž a druhak si spočítal, že jediný rozdíl mezi mexickým vězením a návratem na Moravu je jenom cena letenky. Cena v předprodeji: 650 Kč

Na co se u nás můžete dále těšit?

Žně – hudební festival v Pokladu

03|06

Poklad
Hecoviny

14|04