PADESÁTKA – La Fabrika – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

PADESÁTKA – La Fabrika

Datum konání akce: 05.05.2020 - 19:00
Vstupné:  420, 380, 340 a 250 Kč
zrušeno

Představení je zrušeno. Vstupenky je možné vracet do 31. 8. 2021 v místě zakoupení.

V případě eVstupenek v pokladně Akordu nebo napište na a.mrkvova@akord-poklad.cz, nezapomeňte uvést číslo objednávky a číslo účtu, ze kterého byly vstupenky hrazeny.
Pokladna Akordu je otevřená v omezeném provozu. Doporučujeme předem si ověřit také provozní dobu ostatních prodejních míst. V případě vstupenek zakoupených ve zrušených infocentrech Karolína a Letiště Mošnov je možno je vrátit v jakékoliv jiné pobočce Ostravského informačního servisu.

Petr Kolečko: Padesátka

Nenechte si ujít inscenaci o mužích, horách, běžkách, rumu, ženách a jednom malém zapomenutém tajemství.

Pavka je nejstarším žijícím členem tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Bojí se, že syn Jura nedokáže naplnit jeho odkaz. Místo Jizerské padesátky ho totiž zajímají manželky rolbařů a členů horské služby. Pavka kvůli tomu nemůže jet rolbou, jak se před rolbaři stydí, a každý druhý den nosí zásoby do své horské chaty až z Bedřichova v krosně. Krosna, kterou vláčí na svých bedrech, je čím dál tím těžší. Ne proto, že by horalek, rumu na grog nebo párků bylo víc. Ale proto, že na Pavku stále více doléhá tíha těžkého osudu Bulánových. Osudu, který je stejně mrazivý jako zmrzlé sliny vyčerpaných běžkařů.

„Dědova zlomená hůlka je takovej jizerskej Excalibur.“

Délka představení: 70 minut bez přestávky 

Režie: Vojtěch Kotek
Hrají: Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař