OZVĚNY ONLINE: Beskydy – Marián Béreš – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

OZVĚNY ONLINE: Beskydy – Marián Béreš

Datum konání akce: 23.06.2021 - 19:00

Online verze 21. cestovatelsko-hudebního festivalu OZVĚNY.
Streamy ze studia v Akordu představí blízké i vzdálené země.
Hostem 6. dílu je Marián Béreš.

Marián je slovák aktuálně žijící v České republice. Jeho profese je konzultant v oblasti vzdělávání, školitel a kouč na manažerské a obchodní úrovni. Je autorem knihy Jak manipulovat s víčky (a nenechat jimi manipulovat sám), Kouč vlastní život a ebook Mistr krajinné fotografie 1.

Fotografování je jeho koníčkem, fotí intenzivně od roku 2006, kdy si pořídil první lepší fotoaparát – digitální fotoaparát Canon EOS 350. Nyní fotografuje fotoaparát Canon 5 D Mark IV.

Fotí především detaily přírody a architektury. Fotografování přírody se snoubí s další velkou vášní – chůze po horách. Fotí a mapuje hlavně Slovensko a Česko. Svými fotografiemi přispěl na Trekking, Beauty of Slovakia a cestovní webové stránky Turistiky.sk, Desperado, Hedvábní stezka. V současné době prezentuje svoji tvorbu především prostřednictvím sociálních sítí, kde má mnoho fanoušků. Jeho fotografie jsou uznány na cestovatelských tématikách, hlavně cestovní ruch na Slovensku, cestovní ruch po Beskydech, Valašsku, jeho fotografie sdílejí i stránky o krásách Slovenska a České republiky.

Své fotografie představil v několika výstavách – Malý velký detail (Praha 2006), Severní Indie (Praha 2007) Nepál (Praha 2007, na spoluautorské výstavě pro Nadaci Namasté Nepál (Praha 2007). Liptová krása (2008), výstava v Praze (2013), výstava v rámci slovenské prezentace na slovenských dnech Jánošíkovského dukátu v Rožnově pod Radhoštěm (2014).

Získal také ocenění za své fotografie-2 x Cenu starosty v soutěži Ekofotografie (Liptovským Mikulášem), v roce 2016 skončil na 3. místě v ročníkové soutěži časopisu Foto video o fotografovi fotografa Rok, jeho fotografie získaly několik míst v soutěžích Digitální Foto Magazín.

Společně s dalšími skvělými fotografy – Petrem Svobodou a Danielem Řeřichem – se snaží rozjet stránku Top krajinná fotografie, která by měla představovat nejlepší fotografy země z Česka a Slovenska.

Jeho snem je vydat knihu fotografií o Slovensku a České republice a usilovně na tom pracuje. 

Video najdete na našem YouTube kanálu v pondělí 23. 6. 2021 od 19 hodin. 

Business salonek

Jedná se o útulný luxusní salonek, který se nachází v přízemí. Ústřední oválný stůl je obklopen 14 křes...

Červený salonek

Tento reprezentativní prostor se nachází v 1. patře. Nově zrekonstruovaný salonek disponuje tanečním pa...