OZVĚNY – Arménie – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

OZVĚNY – Arménie

Datum konání akce: 21.12.2020 - 20:00
Vstupné:  vstup zdarma
ONLINE

Pavel Švec vystudoval odbornou geografii, kterou vyučuje na Institutu geoinformatiky na VŠB-TUO v Ostravě. Rád cestuje po České republice, do oblasti Podkarpatské Rusi a Kavkazského regionu.

Pokud se rozhodnete navštívit Arménii, patrně zažijete kulturní šok. A pokud jste ještě nebyli východně od hranic se Slovenskem, zažijete ho dvakrát. Poprvé po příjezdu tam, podruhé po návratu do Evropy. Arménie je země paradoxů. Polovina území leží „ve stínu“ národní hory Ararat, která se však nachází v Turecku a nelze se k ní z dostat jinak než přes hranice z Gruzie či komplikovaně z Íránu. Arméni věří, že na hoře Ararat přistál Noe se svou archou a zároveň že jsou první zemí, která přijala v roce 301 křesťanství.

Arménie je odlišná od našich běžných evropských standardů, ale pokud jste schopni vnímat srdcem, rádi se přizpůsobíte. První, na co si musíte zvyknout, je stav silnic a vozového parku. Zvláště na venkově je nejčastějším vozem starším ročníkům dobře známý žigulik či volha. Novým trendem jsou zde mercedesy a také Opel Vectra, převážně porevolučního stáří. Více vám povypráví Pavel Švec ve své přednášce.

Přednášku můžete sledovat v den vysílání od 20:00 na našem YouTube kanálu

Pokud ještě neznáte Ozvěny online, podívejte se: 

Hudební sál

Hudební sál je jeden z nejhezčích reprezentativních prostor, který se nachází ve 2. patře.  V Hudebním ...