CYKLOSVĚTLUŠKA aneb Světýlka naděje pro Tomáška – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

CYKLOSVĚTLUŠKA aneb Světýlka naděje pro Tomáška

Datum konání akce: 11.09.2021 - 18:00

 

Výtěžek z registrace podpoří čtyřletého Tomáška Křivdu z Ostravy, který má dětskou mozkovou obrnu a spousta dalších nemocí.

cyklosvetluska

Tomášek měl hned od narození těžký životní start. Po porodu prodělal mozkovou mrtvici. V důsledku toho došlo k poškození mozku a s tím souvisí jeho zdravotní stav. Po magnetické rezonanci mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Maminka s Tomáškem absolvovala spoustu vyšetření na neurologii a pobytů v nemocnici. K mozkové obrně se přidala epilepsie, autismus a bohužel i autoagrese (tříská se a kouše). Do 4 měsíce musel navštěvovat kliniku, kde mu vpichovali do končetin botox, pro uvolnění svalů. Tomáš nemluví, neplazí se, nesedí a není schopen sebeobsluhy.

Co ho opravdu baví, je být venku a na výletech. „Peníze, které díky Cyklosvětlušce budou v rámci registrace vybrány, poslouží na nákup zdravotnického kočárku“, uvádí maminka Tomáška, Eva Berková.

Kromě klasických dvou okruhů v Bělském lese jsme si letos jsme pro zdatnější cyklisty připravili NOVINKU! A to třetí – delší trasu, která povede ze Zábřehu do Poruby a zpět. Na trať vyrážíme se sborem hasičů z Michálkovic. Startujeme od 17:00 od Akordu. Záchytný bod je v Porubě. Pokud jste z Poruby a chcete se přidat k našemu peletonu, potkáme se u Pokladu v 18:00 (zde si na recepci si nezapomeňte vyzvednout kartičku do losování).

Časový harmonogram akce:

  • 17:00 – 19:30 – registrace, malování na obličej, start Maxi okruhu (Zábřeh – Poruba a zpět)
  • 18:00 – kapela The Rock Band, Báječná kola
  • 19:20 – příjezd peletonu Maxi okruhu + speciální slosování o ceny pro Maxi okruh
  • 19:45 – výjezd na trať do Bělského lesa
  • cca 20:30 (po příjezdu všech účastníků) – předání voucheru rodině Tomáška, vyhodnocení nejlépe nasvícených kol, závěrečné slosování o hodnotné ceny (pro registrované)

Více informací o Cyklosvětlušce najdete na www.cyklosvetluska.cz.

 

Online sbírka, která proběhla v měsících duben – červen, byla úspěšně naplněna. Díky vaši pomoci se vybralo v online sbírce 25 846 Kč, které budou připočítány k výtěžku z registrace. Děkujeme ♥

Naši partneři:

 

 

0b0709ac af42 4a7c 924f 8a92185268cf

logo spolecne tvorim

 Anulika logo

logo Gymnázium, Ostrava Hrabůvka, p o
mike bike logo bílé logo firma Peak logo SDH

Návrh bez názvu 49