CYKLOSVĚTLUŠKA aneb Světýlka naděje pro Tomáška – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

CYKLOSVĚTLUŠKA aneb Světýlka naděje pro Tomáška

Datum konání akce: 11.09.2021 - 18:00

Netradiční jízdu Bělským lesem jsem z důvodu vládních opatření přesunuli na náhradní termín – 11. září 2021. Výtěžek z registrace podpoří čtyřletého Tomáška Křivdu z Ostravy, který má dětskou mozkovou obrnu a spousta dalších nemocí.

cyklosvetluska

Tomášek měl hned od narození těžký životní start. Po porodu prodělal mozkovou mrtvici. V důsledku toho došlo k poškození mozku a s tím souvisí jeho zdravotní stav. Po magnetické rezonanci mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Maminka s Tomáškem absolvovala spoustu vyšetření na neurologii a pobytů v nemocnici. K mozkové obrně se přidala epilepsie, autismus a bohužel i autoagrese (tříská se a kouše). Do 4 měsíce musel navštěvovat kliniku, kde mu vpichovali do končetin botox, pro uvolnění svalů. Tomáš nemluví, neplazí se, nesedí a není schopen sebeobsluhy.

Co ho opravdu baví, je být venku a na výletech. „Peníze, které díky Cyklosvětlušce budou v rámci registrace vybrány, poslouží na nákup zdravotnického kočárku“, uvádí maminka Tomáška, Eva Berková.

V případě, že se nechcete zúčastnit jízdy, můžete Tomáška podpořit libovolnou částkou i v rámci ONLINE SBÍRKY na webové stránce www.znesnaze21.cz.

Naši partneři:

 

 

0b0709ac af42 4a7c 924f 8a92185268cf

logo spolecne tvorim

 Anulika logo

logo Gymnázium, Ostrava Hrabůvka, p o
mike bike logo bílé logo firma Peak logo SDH

 

 

 

   

Velký kongresový sál

Velký sál, patřící mezi největší sály v Ostravě, se nachází v přízemí Akordu přímo za vstupním foyerem....