CYKLOSVĚTLUŠKA aneb Světýlka naděje pro Tomáška – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

CYKLOSVĚTLUŠKA aneb Světýlka naděje pro Tomáška

Datum konání akce: 11.09.2021 - 18:00

 

Výtěžek z registrace podpoří čtyřletého Tomáška Křivdu z Ostravy, který má dětskou mozkovou obrnu a spousta dalších nemocí.

cyklosvetluska

Tomášek měl hned od narození těžký životní start. Po porodu prodělal mozkovou mrtvici. V důsledku toho došlo k poškození mozku a s tím souvisí jeho zdravotní stav. Po magnetické rezonanci mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Maminka s Tomáškem absolvovala spoustu vyšetření na neurologii a pobytů v nemocnici. K mozkové obrně se přidala epilepsie, autismus a bohužel i autoagrese (tříská se a kouše). Do 4 měsíce musel navštěvovat kliniku, kde mu vpichovali do končetin botox, pro uvolnění svalů. Tomáš nemluví, neplazí se, nesedí a není schopen sebeobsluhy.

Co ho opravdu baví, je být venku a na výletech. „Peníze, které díky Cyklosvětlušce budou v rámci registrace vybrány, poslouží na nákup zdravotnického kočárku“, uvádí maminka Tomáška, Eva Berková.

Kromě klasických dvou okruhů v Bělském lese jsme si letos jsme pro zdatnější cyklisty připravili NOVINKU! A to třetí – delší trasu, která povede ze Zábřehu do Poruby a zpět. Na trať vyrážíme se sborem hasičů z Michálkovic. Startujeme od 17:00 od Akordu. Záchytný bod je v Porubě. Pokud jste z Poruby a chcete se přidat k našemu peletonu, potkáme se u Pokladu v 18:00 (zde si na recepci si nezapomeňte vyzvednout kartičku do losování).

Časový harmonogram akce:

  • 17:00 – 19:30 – registrace, malování na obličej, start Maxi okruhu (Zábřeh – Poruba a zpět)
  • 18:00 – kapela The Rock Band, Báječná kola
  • 19:20 – příjezd peletonu Maxi okruhu + speciální slosování o ceny pro Maxi okruh
  • 19:45 – výjezd na trať do Bělského lesa
  • cca 20:30 (po příjezdu všech účastníků) – předání voucheru rodině Tomáška, vyhodnocení nejlépe nasvícených kol, závěrečné slosování o hodnotné ceny (pro registrované)

Více informací o Cyklosvětlušce najdete na www.cyklosvetluska.cz.

 

Online sbírka, která proběhla v měsících duben – červen, byla úspěšně naplněna. Díky vaši pomoci se vybralo v online sbírce 25 846 Kč, které budou připočítány k výtěžku z registrace. Děkujeme ♥

Naši partneři:

 

 

0b0709ac af42 4a7c 924f 8a92185268cf

logo spolecne tvorim

 Anulika logo

logo Gymnázium, Ostrava Hrabůvka, p o
mike bike logo bílé logo firma Peak logo SDH

Návrh bez názvu 49

 

 

   

Malý cvičení sál č. 412

Nově zrekonstruovaný malý cvičební sál č. 412 je nachází ve 4. patře (65 m2). Místnost tvoří dvě stěny ...

Business salonek

Jedná se o útulný luxusní salonek, který se nachází v přízemí. Ústřední oválný stůl je obklopen 14 křes...