CESTOVATELSKO-HUDEBNÍ FESTIVAL OZVĚNY – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

CESTOVATELSKO-HUDEBNÍ FESTIVAL OZVĚNY

Datum konání akce: 14.11.2021 - 12:00 14.11.2021 - 20:00
Vstupné:  předprodej 200 Kč, na místě 250 Kč

Zveme vás na úvodní část 20. ročníku cestovatelsko-hudebního festival OZVĚNY.

V neděli 14.11.2021 od 12h můžete sledovat ve 2 sálech 10 cestopisných přednášek z celého světa. Specialitou letošního kulatého ročníku bude retro projekce z diapozitivů a starých historických filmů (možnost projekce z řad diváků, informace na info@folkvostrave.cz). Dalším aktuálním tématem bude cestování v době Covidu. Celkový program najdete níže.

Hostem OZVĚN bude známá cestovatelka Hana Machalová (www.hanamachalova.cz). Hana Machalová boří mýty o tom, že cestování je drahé, časově náročné a nebezpečné. Vede populární přednášky o cestování do celého světa i speciály o Evropě po celé České republice a dodává kuráž lidem, kterým brání překážky běžného života v plnění jejich cestovatelských snů. Na facebookových stránkách www.facebook.com/snadnodosveta inspiruje svými cestami tisíce sledovatelů.

Večer bude od 18.30h zakončen koncertem ostravské folkové skupiny NADOBRO (Libor „Čenda“ Cenek – kytara, zpěv, Kamil „Medvěd“ Tománek – kontrabas, baskytara a zpěv,  Milan „Míček“ Janík – banjo, foukací harmonika, kazoo, zpěv a Honza „Mates“ Sedláček – mandolína a zpěv).

Kompletní informace o festivalu a programu najdete na www.ozvenyostrava.cz.

Festival pokračuje 26.-28.11.2021 v nově otevřeném POKLADU v Ostravě-Porubě.

Na akci se vztahují opatření platná v den konání akce – více se dočtete na www.covid.gov.cz.

program stručný Akord

 • CESTY PO EVROPĚ V DOBĚ COVIDU – Hana Machalová * Cestování nemusí být drahé, časově náročné a nebezpečné. Inspirace, tipy a návody.
 • KANADA – YUKON 1998 – Mirek Duda, Petr Donath, Radim Ptáček * Splutí 370 km řek Big Salmon River a Yukon v kanadské divočině. diapozitivy
 • ZA 250 DOLARŮ NA KOLE DO NEPÁLU A ZPĚT (1996-97) – Pavel KNEBL * 21 000 km v sedlech kol, 5 600 km stopem, fůra km pěšky, diapozitivy
 • EMIGRANTSKÉ SNY – KANADA – Daniel Hrabovský * Z Calgary na Vancouver Island během 28 let. Z emigranta turistou. VHS
 • SEVERNÍ KOREA 1984 – Zdeněk Kačor * Oživené vzpomínky účastníka zájezdu do Severní Koree, který se těšil na exotickou zemi a spoustu přírodních krás …a nyní s odstupem let si z ní nejvíce vybavuje všude přítomný kult osobnost  Kim Ir Sena, diapozitivy
 • ŠVÉDSKO – NA SEVER ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ – Petr Goldmann * Zimní expedice do oblasti severního polárního kruhu.
 • KYRGYZSTÁN – Ája a Robin Hillovi * Drsná panenská příroda, nádherné hory, zelené louky a tyrkysové nebe.
 • PERU – Petr Vrchovský * Mystické Machu Picchu,koloniální, incké a předincké památky, vysokohorské scenérie, jezero Titicaca  a nekonečné pralesy peruánské Amazonie. 
 • ALBÁNIE – Timon Duda a Jakub Donath * Ekspedice do země orlů, vysokých hor a azurového pobřeží. Přednáška jen pro tolerantní diváky.
 • BESKYDSKÉ VODNÍ POHLAZENÍ – Petr Pazdírek (křest knihy) * Pohledy na potoky a vodopády objektivem dvorního fotografa Ozvěn.
 • STATISTICKY PRŮMĚRNÝ VODÁK, EXPERIMENT IVO – Václav Junek – legendární vodácké filmy  8 mm film
 • Koncert folk&country skupiny NADOBRO (Libor „Čenda” Cenek – kytara, zpěv, Kamil „Medvěd” Tománek – kontrabas, zpěv, Honza „Mates“ Sedláček – mandolína, zpěv a Milan „Míček” Janík – banjo, zpěv).

Business salonek

Jedná se o útulný luxusní salonek, který se nachází v přízemí. Ústřední oválný stůl je obklopen 14 křes...

Tereza Wolgemuth Drnovská – výstava o...

01.01.2023 - 18:00 28.02.2023 - 19:00