BENEFIČNÍ KONCERT NA ZÁCHRANU DĚTSKÉHO SBOROVÉHO STUDIA OSTRAVA-JIH – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

BENEFIČNÍ KONCERT NA ZÁCHRANU DĚTSKÉHO SBOROVÉHO STUDIA OSTRAVA-JIH

Datum konání akce: 07.05.2022 - 17:00
Vstupné:  100 - 250 Kč

Voláme o pomoc! Pomozte nám zachránit zkušebnu! Bez ní nemůžeme zkoušet, nemůžeme existovat!

Dětské sborové studio Ostrava – Jih vzniklo v roce 2013. Věnuje se především dětským zpěvákům ve věku od 3 let, nezapomíná však ani na dospělé. Mrňousci, Jižánek, Ko-Ko a dospělý sbor Čemu-ni, to je DSS Ostrava-Jih. Bezpočet absolvovaných koncertů, festivalů i soutěží po celé České republice. Mnoho vavřínů a ocenění z menších i prestižních soutěží. Spousta krásných přátelství se sbory naší země a zážitky, o kterých se mnohým dětem ani nezdá. Spolupráce s hvězdami české populární hudby – především pak se zpěvačkou Annou K., kterou koncertní sbor Ko-Ko doprovází již od roku 2018.

V roce 2020 se sbory poprvé chystaly změřit síly na prestižní mezinárodní soutěži v italském městě Rimini, také se těšili na další prázdninové koncerty s Annou K. … A přišel COVID-19… A jako u spousty subjektů, obrat o 360°…

Dětské sborové studio Ostrava-Jih funguje jako zapsaný spolek. Nezisková organizace, ve které všichni dospělí pracují ve svém volném čase, při zaměstnání a zcela zdarma. Finanční chod zkušebny zajišťují ze dvou třetin příspěvky zpěváků, zbytek si vyděláváme na koncertech… Tedy zajišťovaly a vydělávali… Před příchodem corony… A před příchodem roku 2022.

Od Městského obvodu Ostrava-Jih máme pronajaty prostory, ve kterých jsme od našeho vzniku vybudovali plně vybavenou zkušebnu pro sbory, dětskou hernu pro nejmenší, nahrávací studio s režií i další potřebné zázemí. Vše vlastníma rukama, na vlastní náklady… Od ledna 2022 je však naše studio v ohrožení. Náklady za pronájem zkušebny, energie i provoz mnohonásobně vzrostly, počty zpěváků v přípravných odděleních díky absenci klasických zkoušek, společných zážitků a distanční výuce naopak rapidně klesly. Placené koncerty odpadly a naše studio se finančně potápí… Už nejsme schopni pokrýt všechny závazky spojené s naší zkušebnou… Zkusili jsme, co se dalo. Naší záchranou můžete být právě Vy!

Pokud Vám osud sborů Dětského sborového studia Ostrava – Jih není lhostejný, pomozte! Přijďte na náš koncert nebo jej sledujte on-line a přispějte přes QR kód. Pokud máte jiný nápad, jak pomoci, neváhejte nás kontaktovat. Vděční budeme za cokoli!

Za zpěváky DSS Lenka Velikovská a Zdeněk Ševčík, sbormistři

QR kód pro platbu:

QR Benefice

Pořadatelem akce je www.sborovestudio.cz                    
tel. 773981622           
sborove.studio
@seznam.cz

Slevy (%)
Pro děti (do 14 let) a ZTP činí vstupenka 100 Kč. 

 

Růžový salonek

Růžový salonek se nachází v přízemí Akordu a je součástí Restaurace Akord. Slouží k podávání snídaní kl...

Hudební sál

Hudební sál je jeden z nejhezčích reprezentativních prostor, který se nachází ve 2. patře.  V Hudebním ...