30 LET PŘED A 30 LET PO “SAMETU” – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

30 LET PŘED A 30 LET PO “SAMETU”

Datum konání akce: 21.09.2019 - 17:00 28.11.2019 - 22:00
Vstupné:  zdarma

Fotografie z historie domu kultury v Ostravě-Zábřehu, který dnes nese název AKORD, od jeho počátků až po současnost. 60 let činnosti tohoto kulturního zařízení, pro který se stala listopadová „sametová revoluce“ zásadním impulsem k jeho proměně z odborářského zařízení k profesionálnímu multifunkčnímu stánku kultury.

Dobové fotografie zpracované do koláží na velkoplošných panelech zároveň připomenou soubory a kolektivy, které byly propojeny s činností domu kultury (Soubor Ladislava Ševčíka, Ženský komorní sbor, Folklorní soubor Ševčík a další). Výstava vás povede v chronologickém sledu prošlých let s připomenutím některých momentů v jeho činnosti, které ilustrují dobové letáky a plakáty z významných kulturních akcí a reprodukce vybraných listů z dobových kronik.

Vernisáž se uskuteční 21. září 2019 od 17:00 hod. v Malé galerii AKORD. Výstava v prostorách chodeb a galerie Akordu bude zpřístupněna veřejnosti zdarma.

Na vernisáž naváže od 18:00 hod. v Klubu Akord pořad 60 vzpomínek na AKORD, ve kterém Zdeněk Kačor se svými hosty zavzpomínají na některé události prošlých 60 let a také na lidi, kteří byli jeho součástí. Mimo jiné také na Ženský komorní sbor Ostrava a jeho dirigenta Františka Hábu. Chybět nebude projekce fotografií a některých dobových snímků. V pořadu vystoupí MFS Ševčík, zahraje cimbálová muzika Tolar, pobaví soubor Nahodile a do programu se zapojí další pozvaní hosté.

Sametova logo foto k clanku 728x482

 

 

Učebna č. 3 – velká

Učebna o rozloze 9 x 8 m se nachází v pravém křídle budovy v 1. patře. Místnost je plně klimatizována a...

Růžový salonek

Růžový salonek se nachází v přízemí Akordu a je součástí Restaurace Akord. Slouží k podávání snídaní kl...