3 STRÁŽNÍCI – Werichova vila – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

3 STRÁŽNÍCI – Werichova vila

Datum konání akce: 16.04.2019 - 19:00
Vstupné:  200 Kč
předplatné

HUDEBNÍ PŘEDPLATNÉ sezóna 2018/19

16 písní geniálního skladatele Jaroslava Ježka v nastudování mladých herců, zpěváků a muzikantů představuje nelehký Ježkův osud a jeho přátelství s Jiřím Voskovcem a Janem Werichem.

Představení svérázným, místy až dokumentárním způsobem, přibližuje trojici velkých osobnosti české kultury, které si zaslouží trvalou pozornost všech generací. „Jedna z prvních našich písniček s Ježkem byla Tři strážníci, roku 1928. Ježek sobě a nám dvěma tento titul oficiálně udělil. My tři strážníci si přece rozumíme, veď, říkával s nadšeným úsměvem, kdykoliv jsme v blázinci zákulisí nebo nad jeho pianem rozřešili vespolek nějaký zmatený a beznadějný problém, který ohrožoval premiéru. Tři strážníci, to byla autorská solidarita, svízele řemesla, to byly premiérové ovace, fašistické demonstrace i společný odjezd za oceán. Tři strážníci, to byl pro nás obraz věrnosti, symbol všeho, oč jsme se společně pokoušeli.“ Jan Werich.

Hrají a zpívají: Ondřej Vacke, Pavel Husa, William Valerián, Marek Mikulášek
Autor, režie, hudební nastudování: Ivo Kučera
Produkce: Agentura Pierrot
Délka představení: 1 hodina 30 minut bez přestávky

Akce 1+1 VSTUPENKA ZDARMA pro studenty a seniory

Akce 1+1 se vztahuje pro studenty (platný studentský průkaz) a seniory (věk nad 60 let). Při koupi jedné vstupenky dostanete druhou zdarma. Akci 1+1 lze uplatnit pouze v pokladně Akordu při osobním vyzvednutí do 15.4.2019.

Malý cvičení sál č. 412

Nově zrekonstruovaný malý cvičební sál č. 412 je nachází ve 4. patře (65 m2). Místnost tvoří dvě stěny ...

KECIČKY A PÍSNIČKY

10.12.2021 - 19:00