3 STRÁŽNÍCI – Werichova vila – AKORD Ostrava | Kulturní a společenské centrum

3 STRÁŽNÍCI – Werichova vila

Datum konání akce: 16.04.2019 - 19:00
Vstupné:  200 Kč
předplatné

HUDEBNÍ PŘEDPLATNÉ sezóna 2018/19

16 písní geniálního skladatele Jaroslava Ježka v nastudování mladých herců, zpěváků a muzikantů představuje nelehký Ježkův osud a jeho přátelství s Jiřím Voskovcem a Janem Werichem.

Představení svérázným, místy až dokumentárním způsobem, přibližuje trojici velkých osobnosti české kultury, které si zaslouží trvalou pozornost všech generací. „Jedna z prvních našich písniček s Ježkem byla Tři strážníci, roku 1928. Ježek sobě a nám dvěma tento titul oficiálně udělil. My tři strážníci si přece rozumíme, veď, říkával s nadšeným úsměvem, kdykoliv jsme v blázinci zákulisí nebo nad jeho pianem rozřešili vespolek nějaký zmatený a beznadějný problém, který ohrožoval premiéru. Tři strážníci, to byla autorská solidarita, svízele řemesla, to byly premiérové ovace, fašistické demonstrace i společný odjezd za oceán. Tři strážníci, to byl pro nás obraz věrnosti, symbol všeho, oč jsme se společně pokoušeli.“ Jan Werich.

Hrají a zpívají: Ondřej Vacke, Pavel Husa, William Valerián, Marek Mikulášek
Autor, režie, hudební nastudování: Ivo Kučera
Produkce: Agentura Pierrot
Délka představení: 1 hodina 30 minut bez přestávky

Akce 1+1 VSTUPENKA ZDARMA pro studenty a seniory

Akce 1+1 se vztahuje pro studenty (platný studentský průkaz) a seniory (věk nad 60 let). Při koupi jedné vstupenky dostanete druhou zdarma. Akci 1+1 lze uplatnit pouze v pokladně Akordu při osobním vyzvednutí do 15.4.2019.

Klub Akord

Moderně zrekonstruovaný klub se nachází v suterénu a má neopakovatelnou atmosféru. V jeho prostoru může...