Robert Křesťan

datum: 14. 09. 2012

(* 16. září 1958, počátky, okres Pelhřimov) je český zpěvák, mandolinista, skladatel a překladatel. Hrával v bluegrassových skupinách Trapeři a Poutníci a v současné době vystupuje s bluegrassovou kapelou Druhá tráva s banjistou Lubošem Malinou. Na ostravském vinobraní jsme se ho zeptali na pár otázek.

Kde rád trávíte podzim?

Jednak v Novém Mexiku, když mám to štěstí, a jednak tam, kde trávím i jaro a léto a slušnou část zimy: na chalupě na Poličsku.

Které roční období vás nejvíce inspiruje?

Nemám sice největšího oblíbence, ale zato mám největšího neoblíbence: zimu.

V jakém prostředí se vám nejlépe tvoří nové věci?

Mně se obecně tvoří velice těžce a nesnadno a prostředí na to nemá nejmenší vliv. Pomáhá ticho a samota, ale nijak zásadně.

Současný folk a country získává díky některým hudebníkům (Jananas, Nylon Jail) moderní tvář. Jak vnímáte nové hudební trendy Vy?

Celou první polovinu své kariéry jsem se snažil spojovat tradiční a modernější hudební trendy, tedy v rámci čehosi, co se dá nazvat folk a country, ale jakmile jsme se spoluhráči dospěli k jistému uspokojivému modelu, přestali jsme hledat a tápat a začali jsme se mu hlouběji věnovat. Jananas jsem slyšel a připadne mi prostě jako intelektuální až intelektuálský folk, nic hudebně revolučního, Nylon Jail jsem si musel najít na iternetu a zde je jakýsi nový přístup jasně patrný, ale všechno je ještě hluboce v plenkách.

Když hrajete v Ostravě, vzpomenete si nebo vybaví se vám něco specifického, jedinečného?

Ne, stejně jako se mi nic specifického nevybavuje ani v Brně ani v Praze a dokonce ani v Plzni, kde jsem zažil v osmdesátých letech několik nádherných chvil. Prostě to splynulo v dávnou muzikantskou minulost, přítomnost je palčivější a zajímavější.
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.