PORUČÍK Z INISHMORU – rozhovor s režisérem

9. 2. 2017 v 19:00 hodin se v Akordu uskuteční slavnostní premiéra inscenace PORUČÍK Z INISHMORU pražského Divadla Verze. Těšit se můžete na Jana Dolanského, Igora Chmelu, Lindu Rybovou a další skvělé herce. Proč si dále nenechat tuto černou satirickou komedii ujít nám prozradil režisér inscenace Thomas Zielinski.

Proč jste se rozhodli obohatit repertoár Divadla Verze o hru Poručík z Inishmoru?

Martin McDonagh je jeden z nejúspěšnějších žijících irských dramatiků. Jeho hry se vyznačují groteskním sarkastickým a často drastickým humorem, který je výborně namíchán s překvapivým jednáním hlavních hrdinů. Poručík je zkrátka „well made play“ (dobře napsaná hra), která dává hercům mimořádné příležitosti. Podle mého názoru v Divadle Verze tomuto typu humoru rozumíme a radost, kterou momentálně zažíváme na zkouškách, to potvrzuje.

O čem pro Vás osobně tato hra je?

Pro mne je Poručík především skvělou příležitostí pro herce, ale nad to poukazuje na několik společenských problémů. Otázka terorismu je v dnešní době velice aktuální, násilí plodí zase jen násilí a mnohdy stačí maličkost k zažehnutí ohně, který je pak obtížné uhasit. A nakonec samozřejmě ještě jako každá dobrá komedie ukazuje, že lhát se nevyplácí.

Jak jste obsazoval jednotlivé role?

Důležité bylo vybrat dobře sehranou dvojici pro role Donnyho a Daveiho. To se myslím povedlo. Igor Chmela a Jan Dolanský si na jevišti rozumí. Skvěle je doplňují Saša Minajev, Linda Rybová a Ladislav Hampl.

Jaká panovala při zkouškách atmosféra?

Atmosféra je skvělá, obzvláště opilecká scéna s nabarvením kočky je vždy pro všechny zúčastněné zkouškou výdrže, jak překonat záchvaty smíchu a pokračovat ve zkoušení.

Poručík z Inishmoru je již šestou hrou Divadla Verze. Počítali jste při zakládání divadla s takovým počtem a úspěchem všech vašich her?

Samozřejmě :-) a všechny diváky srdečně zvu na naši moravskou i pražskou premiéru. Ve čtvrtek 9. 2. do Ostravy a v úterý 28.2. do Prahy.

Vstupenky na premiéru lze objednat zde.
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.