Pepa Vojtek

datum: 07. 12. 2012

Narodil se 21. června 1965 v Teplicích a vyučil se opravářem telefonů. Frontmanem nejúspěšnější české kapely Kabát je už od roku 1988. Jeho první muzikál byl Krysař Daniela Landy. Jednu píseň z tohoto muzikálu nám v listopadu 2012 zazpíval v Akordu, společně s dámským smyčcovým triem Inflagranti, se kterým byl jako host na vánočním turné.

Jak hodnotíte spolupráci s Inflagranti a proběhlé koncerty?

Všichni to jsou dobří muzikanti a muzikantky, takže všechno funguje, šlape a je to super. Je to pro mě takový skok do něčeho jiného. Rád objevuji nové věci, jak v muzice, tak samozřejmě i v životě. Jsem spokojený.

S Inflagranti jste si poprvé zkusil zpívat anglicky. Láká vás i jiný cizí jazyk?

V Roxanne (tango z muzikálu Moulin Rouge – pozn.), kterou jsme hráli, se mluví i španělsky. Je to krásná řeč, dokonce se mi zdá víc muzikálnější než angličtina, ale to už bych nedal, také z časových důvodů.

V uplynulém roce jste koučoval zpěváky v Hlasu ČeskoSlovenska. Jste s nimi stále v kontaktu? Spolupracujete s některými z nich?

V kontaktu jsem byl s Barborou Švidraňovou ze Slovenska, která potřebovala vyřešit nějaké právní věci a smlouvy ohledně vydání nového alba. V Ostravě za mnou byla Veronika Vrublová s prosbou, jestli bych ji nepomohl vybrat písničky nebo sehnat nějaké muzikanty, protože by chtěla udělat elpíčko. A s Jackym – Jakubem Pohlem ze Slovenska – jsme udělali duet… přes internet. Já jsem to nazpíval ve svém studiu a on na Slovensku v Bratislavě. Tak jsem zvědavý, jaký to bude mít zvuk. Snažím se. Když jsem jim v soutěži slíbil, že se o ně budu starat a zajímat, tak se na mě mohou kdykoliv obrátit.

Jakou další zajímavou výzvu, jako bylo koučování v Hlase nebo zpívání s Inflagranti, byste rád přijal?

Ono už tady toho tolik není, co bych mohl zkusit. Hrál jsem ve filmu, dělám muzikály, divadlo, vážnou hudbu, porotcování, kouzelný muzikál Popelku na ledě. Nevím… třeba někdo vymyslí nějaký zajímavý projekt, který by se mi líbil.

Co v nejbližší době chystáte s Kabáty?

Máme takový plán na duben a květen, ale o tom nesmím zatím mluvit. Všechno se to rozbíhá a všichni chceme, aby to bylo překvapení. Pojedeme takové miniturné. Oni se už pořadatelé ozývají, že by to chtěli, což je samozřejmě dobře. Takže možná se z miniturné stane velké turné. Je to spojení jiného žánru, než je Kabát, ale nebudu říkat jakého. Není to symfonický orchestr, toho už je moc. Ale bude to znít zajímavě.
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.