O divadelní inscenaci CRY BABY CRY

24. 9. 2014 zahájíme podzimní divadelní předplatné novou inscenací ŠVANDOVA DIVADLA. Půjde o autorskou komedii dámské šatny ŠD s Michalem Dlouhým, z prostředí kurzů life coachingu. Co o ní říkají její tvůrci a aktéři?

Kde a jak vznikl nápad na CRY BABY CRY? Koho to vlastně napadlo?

Kristýna Frejová (herečka): Pracovně tomu celé divadlo říká „babinec“. Vzniklo to tak, že Dodo Gombár koncem loňské sezóny při neformálním rozhovoru prohlásil, že má dámskou šatnu a že kdybychom měly chuť si udělat vlastní projekt, tak ať zkusíme dát něco dohromady. Doufal nejspíš, že tento návrh po dvou deci bílého zapadne, ale nestalo se tak. Naopak.

Lucie Kolouchová (dramaturgyně): Text inscenace vznikal zevnitř, z potřeby části souboru pojmenovat určitá témata. Aktérky si samy vymyslely, vytvořily a oživily své postavy a na jejich základě pak teprve začaly vznikat texty, nejprve monology a během společného zkoušení dialogy, neustále podrobované soudu ostatních.

Co by si měli diváci odnést z představení? Pro koho hrajete?

Klára Cibulková (herečka): Asi to bude vyznívat jako ženské představení, ale je to omyl, máme tam dva úžasné muže, kolegy a kamarády, kteří nám dĕlají zrcadlo. Aby to bylo vyvážené, protože jsme spojené nádoby a ač vnímání svĕta můžeme mít už zásluhou hormonů rozdílné, je přece nádhera, když i v rozporu dokážeme společnĕ rezonovat. Navíc si myslím, že s dávkou humoru nám vlastní jsme k sobĕ, jako k ženám, pomĕrnĕ kritické a dokážeme se na sebe podívat jako na „krávy“, které si leccos zpackaly samy, aniž jsou si to ochotny přiznat. A to by třeba mohlo být to, co by si diváci mohli odnést. To, že za naše problémy si velmi často můžeme sami a že pokud s tím sami nebudeme chtít nĕco udĕlat, žádný kurz, pilulka, dieta apod. nám nepomůže. Zkrátka skočit do vody a snažit se neutopit a jednou v budoucnu se třeba nechat tím širým oceánem jen tak nadnášet… beze strachu.

A poslední otázky jsou na MICHALA DLOUHÉHO, který v inscenaci hraje kouče.

Jaké to je, zkoušet s dámskou šatnou?
Myslím, že to je poprvé, co zkouším v přesilovce dámského kolektivu, a je to úžasné, protože jsem hýčkán, jsem opatrován, mám vše, co potřebuji, a všichni si mě konečně váží.

Jaké to je, když Vám kolegyně nabídne malou roličku a na první čtené se ukáže, že jde o roli málem hlavní?
No, to byla trošku zrada, navíc do toho zkouším Vladimirovu děvku. Ale když jsme měli první čtenou zkoušku a text se poprvé přečetl, bylo by mi už líto to nedělat. Je to tak hezky napsané, tak dobře připravené, že jsem nakonec rád, že tam s holkama jsem.


Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.