LINDA RYBOVÁ a JANA JANĚKOVÁ ml.

Tyto dvě herečky 3.6.2015 v Akordu odehrály komedii Divadla Verze JMÉNO. Při té příležitosti jsme je vyzpovídali…

Co pro vás znamená Divadlo Verze?
LR: Velkou radost pracovní a osobní.
JJ: Divadlo Verze je v podstatě něco jako rodina. Někdy dítě, někdy sourozenec, někdy otec a matka, ale vždy ti nejbližší, pro které má smysl žít… čili ve všech směrech pro mě Divadlo Verze znamená velmi mnoho!

Hra Jméno řeší, zda by i mezi přáteli měla být nějaká témata tabu. Máte v divadle témata, o kterých se nemluví?
LR: Divadlo je samozřejmě prostor, kde se mluví téměř o všem. Samozřejmě ne pořád, ale právě během zkoušení se musí otevírat různá témata. Na druhou stranu tu platí stejně jako v každé jiné „komunitě“, že máte absolutní právo nesdělovat nikomu to, co nechcete.
JJ: Obecně v divadle žádné tabu neexistuje… teda záleží na stylu a žánru. Je na každém tvůrci, jaké téma si vybere. Možná se vyskytnou nějaká osobní tabu… tu a tam, nicméně to je každého věc. Jinak se většinou v divadle mluví neustále a pokud možno o všem. (smích)

Proč si diváci nemají nechat ujít komedii Jméno? Na co byste je nalákaly?
LR: U Jména to je prostý! Hrají tam skvělí herci, takže vyjmenuju dva za všechny – Honza Dolanský a Roman Zach! A je to výborná hra, chytrá, vtipná, současná a v závěru myslím dost překvapivá… zvlášť když se bavíme právě o tom tajemství mezi přáteli.
JJ: Protože si myslím, že výjimečnost té komedie, a to nechci být pyšná, spočívá především ve vzájemném lidském i hereckém napojení. A samozřejmě základem je velmi kvalitní, vtipný, ale zároveň chytrý text, který by měl v člověku zanechat i pár otázek o mezilidských vztazích vůbec.

Jaké jméno byste nikdy nedaly svým dětem?
LR: Možná jsem pokrytec, ale rozhodně NE přesně to, kvůli kterému vznikne zásadní hádka právě ve Jméně.
JJ: Mám děti tři a jejich pojmenování bylo vždy až na poslední chvíli a velmi intuitivní a ve výsledku přesné, takže nevím, jestli existuje nějaké nenáviděné jméno… spíš ne. Asi bych, ale nikdy nedala dvě a víc jmen za sebou, to mi připadá, že v naší zemi je spíš taková móda.


Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.