Karel Roden

datum: 16. 04. 2012

O divadelní hře PRŠÍ…

V inscenaci Prší, kterou jste u nás hráli, má déšť symbolický význam. Co znamená déšť pro Vás?

Mně je déšť příjemný, pokud neteče do střechy, když si má člověk, kam zalézt.

Hra Prší balancuje mezi komedií a dramatem. Ovlivňují reakce publika celkové vyznění představení?

Je to taková smutná komedie. Podvědomě se člověk vždycky přizpůsobí divákům, ale vše má své hranice, představení by se mělo držet v tragikomické rovině.

Vaše filmové úspěchy v tuzemsku i zahraničí netřeba připomínat? Máte v tomto oboru ještě nějaký nesplněný sen? Lákala by Vás třeba i jiná práce u filmu, např. z pozice producenta, režiséra?

Něco režírovat by se mi líbilo. Možná na to jednou dojde, ale zatím mám dost práce. Chtělo by to sebrat odvahu všechno zastavit a zkusit něco jiného.

Díky bohatým zkušenostem s natáčením v zahraničí můžete porovnat kladené nároky na herce u nás a v zahraničí. Liší se v něčem?

Rozdíly jsou podle toho, co děláte, jaký je rozpočet filmu. Záleží to na penězích, na počtu natáčecích dnů, jestli natáčení spěchá a musíte to natočit hned, nebo máte více času, jinak je ta práce u nás a v zahraničí podobná.
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.