Ivan Mládek

datum: 25. 06. 2013

S Banjo Bandem koncertujete skoro 40 let, snažíte se do každého vystoupení vložit něco zpestřujícího nebo máte předem pevně danou kostru? Před každým představením máme předem danou kostru, které se pak skoro nikdy neřídíme. Muzikanti i naše tři komičky po mně kostru vždycky žádají, dostanou ji – ale o to jsou pak ještě více zmatení, když je všechno jinak. Zbytečně vybíhají na pódium, na svá čísla často přibíhají pozdě, muzikanti dobíhají ke svým nástrojům na poslední chvíli. Prostě chci, aby se nenudili, aby měli pořád nějaké vzrůšo. Ale abyste si nemysleli, že jsem škodolibá zrůda, uvedu ještě jeden důvod našeho mírného chaosu v mezích únosnosti na koncertech. Při moderování pořadu improvizovat bez ohledu na kostru musím. Řídím se momentální náladou v hledišti, typem publika, se kterým se seznamuji až u mikrofonu, případně počasím. Když se blíží bouře, musím pořad zrychlit, abychom přídavek Jožin z bažin nehráli už pro prázdné židle.

Je v Banjo Bandu prostor pro improvizaci?

Všichni hudebníci improvizují záměrně, na improvizaci je založena naše muzika, hrajeme sice pořád stejných padesát písní, ale nikdy je nezahrajeme stejně. Komičky improvizují většinou nechtěně, například když jim v monolozích něco vypadne a pak se musejí vydat „nepoznanou cestou“ zpátky k tématu. Když si diváci ničeho nevšimnou, tak improvizovaly správně, když to diváci poznají, tak v zákulisí zuřím, ale diváci se často baví ještě víc.

Napsal jste přes 600 písniček. Stává se, že Vám někdy vypadne text u nějakého zlidovělého hitu?

Samozřejmě, že se mi to stane. Spíš než u novinky, tak u tisíckrát odezpívané písničky, na kterou při zpěvu už ani nemyslíte. Nebo při ní myslíte na něco jiného. Může se klidně stát, že vykolejíte a zpíváte třeba: „Jožin z bažin, močálem se plíží, Jožin z bažin, musim zejtra na finančák.“ A vůbec o tom nevíte, řeknou vám to kolegové až po představení v šatně.

Na čem momentálně pracujete v rámci své umělecké činnosti, ať už hudební či dramatické? Po knížce ve staročeštině Blbeček Max a po prvním díle Nohy 22 připravuji u vydavatelství Eurokonzert k vydání první díl Cyranova Ostrova. A po deskové 3D hře Honba na Jožina z bažin dokončuji hry Lov na mamuty a Útěk Kájínka z vězení. V hudební tvorbě jsem na tvůrčí doživotní dovolené, jen sem tam napíši na zakázku nějakou tu reklamní písničku.

Kam se chystáte na dovolenou v létě?

Nikam, celé léto jezdíme s Banjo Bandem po festivalech a na podzim nám zase začínají kluby a firemní akce s naším Bio triem. V zimě se možná tak na týden urvu a vyjedu do Jizerských hor. Proboha, ale ne, že bych snad sám lyžoval! Jen se pojedu podívat na vnučky, jak už řežou „kristánky“.
Naposledy upraveno 25. 6. 2013

Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.