Divadelní komedie LORDI

30.3.2018 – 19:00 / Velký sál – Oscar Wilde: LORDI
Skandální salonní komedie o třech rozpustilých slovenských Lordech, kteří si v Londýně rozdělují dámy a za sexuální zážitky s nimi si nadělují červené a černé body. Jednoho večera však poruší svá pravidla a dojde ke katastrofě…
Hrají: Filip Rajmont, Martin Hofmann, Peter Serge Butko, Martin Kopecký alt. Mário Boa
Více informací a vstupenky ZDE

Herců a režiséra jsme se zeptali na pár otázek…
(rozhovor z roku 2015)

O čem je hra Lordi?
Martin Hofmann: Je to hra z prostředí gentlemanského klubu vybraných pánů, takzvaný „Klub lámačov sŕdc“. Tito pánové si za úspěchy u žen udělují kladné, tedy červené body a za neúspěchy záporné, tedy černé body. To je taková jejich tajná hra. No a jednoho dne, se jim stane taková kolize v tom jejich klubu a ten moment právě rozvíjí hra Lordi.
Filip Rajmont: Ono to vypadá tak, že se trumfují v tom, kdo z nich zbalí tu ošklivější a musí s ní udělat vše, co je domluvené, aby ty body získal, že jo… Prostě kravina, ale milá a vtipná
Martin Hofmann: Je to taková divadelní – řekněme taškařice. Ve slovenštině.

V jakém smyslu taškařice?
Martin Hofmann: No tak to divák pochopí, až to bude vidět. Já když anoncuju tohle představení, nebo když na ně zvu své kolegy a kamarády, tak jim říkám: „Přijďte, to jste na divadle ještě neviděli.“ No a oni mi to pak většinou potvrdí, že toto na divadle fakt ještě neviděli.
Filip Rajmont: Mě když se někdo ptá, co bych jim ze svých představení doporučil, tak říkám, že jestli se chtějí dobře zasmát, ať jdou rozhodně na Lordy. Ta komedie nemá jinou ambici, než že je prostě komedie. Nenese nějaké hluboké poselství. Když jsme to v roce 2006 zkoušeli tak nás ani nenapadlo, že to budeme hrát tak dlouho a že bude pořád vyprodáno. V roce 2015 budeme mít 150. reprízu.
Peter Serge Butko: Poselství by se tam možná našlo a sice to, že pokud jsou muži opravdoví přátelé, tak jejich přátelství nemůže být zničeno ničím.
Filip Rajmont: No dobře. Pro mě má ta hra poselství v tom, že takoví ti chvástaví pánové, mačisti, křiklouni, po slovensky kokoti, v této hře dostanou docela pěkně za uši.
Martin Hofmann: A taky to, že se dost u toho kravíme. Jsme tři staří kamarádi i mimo jeviště a tohle představení nás udržuje pořad spolu, proto ho hrajeme moc rádi. Baví nás to a bavíme se u toho.
Filip Rajmont: S Peterem jsme se potkali v prvním ročníku na DAMU, byli jsme s Martinem v tom ročníku spolu. Dělali jsme své první představení s Evou Sazmannovou a Borisem Rösnerem a Peter nám dělal pohybovou spolupráci. Od té doby se máme rádi a kdybychom třeba neměli Lordy, tak bychom se spolu asi nevídali často. Každý si jde svou cestou, ale tohle nás drží spolu a ohromně nás to baví.

Kde Lordy hrajete nejraději?
Martin Hofmann: Všude, kdekoliv. V současnosti hrajeme v Malostranské besedě v Praze a pravidelně jezdíme i do Plzně do Měšťanské besedy. Hlavně však hrajeme pravidelně v Brně v divadle Bolka Polívky. Tedy až po tom, co to Bolek viděl. Bylo vyprodáno, neměl si kam sednout a celé představení odhleděl ze zadu ve stoje. A pak nám řekl, že toto ano, že toto do jeho divadla patří. Z toho jsme měli velkou radost.

Proč hrajete Lordy slovensky?
Filip Rajmont: Peter Serge Butko, který hraje třetího Lorda s tím přišel, že si to přečteme ve slovenštině, protože český překlad nebyl. Řekl, že pokud se nám to bude líbit, tak nechá udělat překlad do češtiny. My jsme přečetli a tak se nám ta slovenština líbila, že jsme se rozhodli to nepřekládat. My, Češi se se slovenštinou už tak často nesetkáváme na rozdíl od Slováků, kteří češtině rozumějí dobře. Pro mě byla ta slovenština na učení nejtěžší. Peter je Slovák, Martin má maminku Slovenku, takže jsou v tom dobří. No a já jsem se rozhodl, že se tím nebudu stresovat.
Martin Hofmann: Spoustu slovenských herců hraje u nás v češtině, i proto jsme se rozhodli jít proti proudu řeky a hrajeme to v Čechách slovensky. A zajímavé bylo pro nás – pro Čechy – hrát slovensky na Slovensku. Tam jsme měli také vždycky vyprodáno a evidentně to slovenské diváky bavilo.
Peter Serge Butko: Na Slovensku byl o toto představení velký zájem a nestíhali jsme tam tak často jezdit, tak jsem udělal i slovenské obsazení s Marošem Kramárem, Jozefem Vajdou a Petrem Šimunem. Od té doby to máme rozdělené. Oni na Slovensku, my v Čechách. A připravujeme další jazykové mutace. Nejdříve možná v Portugalsku nebo v Srbsku.
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.