David Koller

datum: 01. 10. 2013

V únoru 2013 v Akordu hudebník David Koller zahrál v rámci svého akustického turné. V 24. října se k nám chystá opět, tentokráte jako jeden z aktérů Sletu bubeníků. 12. ročník tohoto unikátního projektu představí koncertní show předních českých bubeníků a jejich hostů, která vás dostane do transu.

Jaké máte bubenické vzory?
Myslím, že na bicí jsem začal hrát po tom, co jsem viděl koncert Buddyho Riche, to byl asi první impuls. Pro jednu celou bubenickou generaci byl největším Bohem John Bonham (Led Zeppelin). No a taky Stewart Copeland, ten táhnul Police jako trakař puštěný z kopce. Mimochodem, ještě před Police byl několikrát vyhlášenej nejlepším punkovým drummerem. Jako kluk jsem miloval Ringo Starra. A z českých jsem měl nejradši Vlado Čecha (Blue Effect) a Jirku Hrubeše (Pražský Výběr). Dneska jsem nejvíc „urvanej“ z Leona „N’Dugu“ Chanclera – ten jeho timing je pro mě nejvíc.

Jak vzpomínáte na vaši účast na Sletu bubeníků v minulých letech?
Pamatuju si na koncert v Plzni, kde se pár lidí začalo při koncertě hejbat a úplně se dostali transu, tak to jsem jim záviděl a měl radost. To je přesně to, proč by lidi měli hrát na bubny nebo na to tancovat.

Kolik nástrojů s sebou povezete? Budete hrát na kytaru nebo zpívat?
Beru novej bicí sampler od Rolanda SPD, asi vezmu taky Wavedrum percussion od Korga, kytaru devítistrunku – tak si asi i zazpíváme, velkej tamtam od Zildjian a malou sadu bicích. Teď mám krásný javorový Sonory SQ, nádhernej zvuk.

Předzvěstí Sletu bývá několikadenní příprava na utajeném místě v Jizerských horách. Jak tato seance probíhá?
Začíná se jako vždy obřezáním nových a podřezáním starých členů. Tím úvodní seance skončí, pak přijde zasvěcení do bubenického rituálu „Mučení neviňátek“, předposlední část je pak znesvěcení svatyně bubeníkovy, kde jde o to zahrát nejrychlejší virbl a o první defloraci blány na virblu, a pak už jen bohapustá zábava. (smích)

Jak se těšíte na kočovný život – dva týdny na cestách s tak velkou partou?
Nejhorší, co člověka může potkat, je parta bubeníků na cestách. (smích). Tihle hoši, když se vožerou, tak to fakt lítá. Nechtěl bych je v hospodě vyprovokovat. Mají většinou rychlý ruce. Už se těším.
Naposledy upraveno 1. 10. 2013

Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.