Anna K

Divadelní sály, speciální scéna a nové hudební aranže, na které dohlížel Steve Walsh, spolupracovník Norah Jones a Erasure. Tak bude vypadat podzimní akustické turné přední české zpěvačky Anny K, která se představí 13. 11. také v Ostravě v Akordu.

Co bylo impulsem pro akustické turné, vůbec první ve Vaší hudební kariéře?
Vždycky mě lákalo hrát pro sedící publikum, stejně jako zkusit zakomponovat do mojí muziky více akustických nástrojů a aranže očesat až na dřeň. A po prvních zkouškách musím říct, že nás to s kapelou moc baví. Aranže jsou teď hodně pestré. Přidali jsme dokonce nástroje, které běžně nepoužíváme, jako banjo, dobro, mandolínu nebo hammondky a z kapely Davida Kollera jsme si vypůjčili perkusionistu Víťu Halšku.

Takže se můžeme těšit na pohodové poklidné koncerty?
Na druhou stranu přiznávám, že miluju i zvuk elektrické kytary, které jsem se nedokázala úplně zříct ani na tomto turné. Mám totiž v plánu nakonec zvednout ze židlí i sedící publikum.

O Vás je známo, že hodně myslíte na své fanoušky? Máte pro ně připravené něco speciálního?
Na facebook budu postupně přidávat fotky a krátká videa ze zkoušek a pak i ze zákulisí samotných vystoupení.

Akustická vystoupení budou vyvrcholením Vaší právě probíhající druhé vlny kampaně proti rakovině. Část výtěžku tak půjde na osvětu nabádající ženy k včasnému vyšetření prsou a pravidelným kontrolám…
Když už jsem se jednou na tu osvětu dala, tak v tom musím pokračovat. Možná už s tím někomu lezu na nervy. Byla bych obezřetná v tomto případě říkat, že jsem vyhrála, nechci se rouhat. Nejsem nějak výrazně pověrčivá, ale už bych si to znovu dát nechtěla. Tady je už pořád vztyčený prst, když to jednou proděláš. Do konce života musíš být pod kontrolou a mít se na pozoru. Nikdy nevíš.
Naposledy upraveno 8. 11. 2013

Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.