SVĚT OČIMA JIŘÍHO TOMČÍKA: AUSTRÁLIE

datum: 14. 11. 2017 – 17:00
vstupné: 50 Kč / senioři zdarma

Ostravský cestovatel nás tentokrát zavede na australský kontinent.

V Austrálii byl již 3 krát. Z toho vznikl filmový dokument kombinaci materiálů a informací ze všech pobytů. Geograficky půjde o cestu ze Sydney po východním pobřeží nahoru přes největší australský vodopád Wallaman Falls do Cairns a dále na sever přes Daintree NP na Cape York až do míst, kde cesta končí v tropickém deštném pralese. Samozřejmě nechybí výlet na Velký bariérový útes – největší korálový útes světa. Pak se směr obrací na západ do Darwinu a odtud na jih do středu rudého kontinentu, kde už jsou polopouště a pouště. Cestou významné národní parky (NP) počínaje nejslavnějším Kakadu NP (zapsaný na seznamu UNESCO) se skalními kresbami v lokalitě Ubir, plavbou po Yellow waters, s krokodýly na řece North Aligator River nebo návštěvou u původních obyvatel Aboriginců; dále Litchfield NP s exotickou přírodou a množstvím vodopádů; Nitmiluk NP, West MacDonnell NP pochopitelně včetně australské ikony Uluru a Kata Tjuta NP. Zpět na sever přes pouštní městečko Alice Springs k vyhlášeným Devils Marbles a koupání v pramenech Hot Springs. Cestou všechna typická australská zvířata: klokani, krokodýli, koala, spousty ptáků včetně růžových a černých kakadu, papoušci, kukabura a řada dalších.

Senioři zdarma v rámci projektu AKTIVNÍ SENIOR
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.