PORTA 2019 - Moravskoslezské kolo

datum: 24. 03. 2019 – 13:00
vstupné: 190 a 80 Kč; celodenní na místě 380 Kč

Festival má tradici 53 let a pořádá ho Česká Tábornická Unie. V případě našeho oblastního kola je to ČTU Vítězové oblastních kol postupují do národního finále v Řevnicích, kde soutěží o republikové prvenství. Mnoho let probíhalo naše oblastní kolo na Slezskoostravském hradě a bylo v dubnu, či květnu. Co je letos jinak?

 1. Poprvé se ujal organizace MS oblastního kola René Matlášek v tandemu s náčelnicí Beskydské oblasti ČTU Aničkou Šaškovou.
 2. Zvýšili atraktivitu MS oblastního kola pro soutěžící napojením na další festivaly a taky rádia. V porotě MS oblastního kola usednou mimo jiné dramaturgové okolních festivalů, kteří si vyberou, koho si pozvou na svůj festival. Jedná se především o Festival Na Pomezí v Dolní Lomné, Mohelnický Dostavník a Bruntálské Indiánské Léto. Vítěz oblastního kola také dostane prostor na festivalu Country Fontána Ostrava, Suchdolský Country Fest a Eldorádo v Sosnové. Vítěz MS oblastního kola dostane natáčecí frekvenci v Českém Rozhlasu Ostrava a v neposlední řadě dramaturg Rádia Proglas, který usedne v porotě také, pozve vítěze, nebo další zajímavé soutěžící do některého z pořadů Rádia Proglas.
 3. Změnil se termín a místo. S ohledem na dramaturgii zmíněných festivalů je oblastní kolo mnohem dříve – tedy v březnu. Počasí tohoto termínu však nedovoluje „open-air“, jaký byl dosud. Proto se akce přesunula dovnitř – do klubu DK Akord.
 4. Poprvé se oblastní kolo koná v neděli.
 5. Zvýšení atraktivity pro diváky je pozváním zajímavého hosta – Spirituál Kvintetu.

V porotě MS oblastního kola usednou:

 1. Petr Bende. Ostravský muzikant.
 2. Pavel Aligátor Nenkovský – organizátor a dramaturg festivalu Mohelnický Dostavník.
 3. Josef Mlok Grim – organizátor a dramaturg Festivalu Na Pomezí.
 4. Karel Soukop – organizátor a dramaturg festivalu Bruntálské Indiánské Léto
 5. Milan Tesař – dramaturg Rádia Proglas
 6. Miloslava Soukupová – ředitelka Lidové Konzervatoře Ostrava.

Přihlášku do soutěže najdou případní zájemci na webu festivalu, konkrétně zde:

http://www.porta-festival.cz/…registration?…

Vstupenky

Celodenní (+ koncert Spirituál kvintetu): předprodej 190 Kč, na místě 380 Kč
Odpolední program (bez koncertu Spirituál kvintetu): 80 Kč

Jak nakupovat online vstupenky na tento ples:
Při online rezervaci si vyberete vstupenku, všechny se zobrazují s plnou cenou 190 Kč. V případě, že máte zájem pouze o odpolední program, bez večerního koncertu Spirituál kvintetu, tak si při druhém kroku objednávky klikněte v seznamu vstupenek na popisek „Vyberte si slevu“ a vyberte variantu „odpoledne na stání“ – cena vstupenky za 80 Kč. Poté lze pokračovat v dokončení objednávky.
UPOZORNĚNÍ! Pokud bude sál zcela zaplněn, tak s levnějšími vstupenkami za 80 Kč (kterých jde do prodeje omezené množství) nebudete mít nárok na sezení a budete muset místo k sezení uvolnit návštěvníkům s celodenní vstupenkou. Celodenní a odpolední návštěvníci budou rozlišeni barevnými páskami.
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.