NĚŽNÁ NOC - Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl

datum: 05. 04. 2018 – 19:00
vstupné: 200 Kč v předprodeji, 250 Kč v den akce

Kapela Něžná noc již tři roky aktivně koncertuje. Letos v březnu vydala v pořadí druhé album „Tak se věci mají“, se kterým vyráží na turné, kdy se představí také v Klubu Akord. Večer zahájí Honza Comar Ražnok se svým akustickým projektem Comar in the Cube – syrová lyrika, jen zpěv, kytara a nově také piano.

Něžná noc

Písničky, skupina i album, to všechno vzniklo vlastně náhodou díky osobnímu setkání rockového básníka a osobitého hudebníka Jana Sahary Hedla se zpěvačkou Blankou Šrůmovou. Osobní partnerství v krátké době vyústilo ve vznik společné formace Něžná noc, která již tři roky úspěšně koncertuje a nyní představuje současny repertoár na albu Neměj strach, které vyšlo na podzim 2016, a již v lednu 2017 bylo oceněno časopisem Rock and Pop jako Album roku 2016. Skupina byla také nominována na Žánrové ceny Anděl 2016.

Blanka Šrůmová, byvalá frontwoman Tiché dohody, legendární rockové skupiny 90. let, vydala nebo se podílela celkem na 13 albech a dnes ji lze vidět pouze jako zpěvačku Něžné noci. Její nejznámější písně jsou: Marioneta, Večírek osamělych srdcí, Kotva a kříž, Tulák po hvězdách, Neviditelná, Malá Jane…atd.

Jan Sahara Hedl, kromě svého dřívějšího působení v DG 307 anebo ve známé skupině Precedens, natočil několik velmi ceněnych sólovych alb (Tajnej svatej, Šíleny pondělí, Matka Zebra). Loni byl také nominován Radiem Beat na titul Osobnost roku. Jako textař dlouho spolupracoval s Bárou Basikovou a s Michalem Pavlíčkem na muzikálech Excalibur a Obraz Doriana Graye. Nejznámější písně: Tisíc jmen, Šíleny pondělí, Tajnej svatej, Annemarie, Vlci, Souměrná (B. Basiková), Když se snáší déšť(K. Střihavka), …atd.

Novy repertoár je Saharovým návratem od bigbeatu k jeho kořenům – k písničce jako příběhu. Náladově album působí jemně až komorně, vyznění písní s typickym saharovskym slovníkem odráží i ne vždy lehká období osobního života, kterymi oba tvůrci Něžné noci prošli.

Kapela hraje ve složení: Jan Sahara Hedl (voc, acoustic guit), Blanka Šrůmová (voc, keyb), Ivan Kadaňka (ds), Martin Schneider (bg) a Ondřej Ekrt (guit).

Skupinu Něžná noc lze sledovat na youtube: hlavní videoklip Neměj strach, nejnovější videoklip Nepátrej po stopách, dále Únor, Zkus otevřít můj hrob, Jaká jsem, atd., ale nejlepší zážitek přináší živá vystoupení.
Webové stránky: www.blankasahara.czwww.facebook.com/neznanoc

Vydává nakladatelství Galén, Praha
Digitální prodej www.supraphonline.cz a www.clickmusic.cz.


Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.