LUBOMÍR BRABEC 65

datum: 18. 04. 2018 – 19:00
vstupné: 220 Kč

HUDEBNÍ PŘEDPLATNÉ jaro 2018

Koncert kytarového virtuóza k jeho životnímu jubileu.

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti a kritika jej řadí ke špičce českého interpretačního umění. Pochází z Plzně, začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde obdržel titul laureáta. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music. Diskografie Lubomíra Brabce obsahuje více než 30 titulů a na svém kontě má také mnoho ocenění, včetně Medaile I. stupně za zásluhy o stát v oblasti umění z roku 2013 z rukou prezidenta republiky. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu, v Antarktidě. Lubomír Brabec je aktivní jachtař. Věnuje se také sjezdům na divoké vodě, lyžování ve volném terénu, canoeingu a potápění. V letošním roce oslaví své 65. narozeniny.

PROGRAM kytarového recitálu k jeho jubileu:
John Dowland*: Melancholy Galliard – My Lady Hunsdon’s Puff
Leopold Silvius Weiss*: Preludium in E – Tombeau /Náhrobek/ – Ciaccona in A
Fernando Sor*: Etuda in E op. 6/11 – Variace op. 9 „Na Mozartovo thema“
Lubomír Brabec: Fantazia na „Goralu Czy ci nie žal“
Izaac Albeniz*: Leyenda
Heitor Villa-Lobos: 4 koncertní Etudy
Francisco Tárrega*: Gran Jota

  • * úprava a realizace Lubomír Brabec

Program koncertu ke stažení v pdf ZDE.
Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.