COMMEDIA DELL´ARTE - Spolek sešlých

datum: 10. 04. 2018 – 19:00
vstupné: 360, 300 a 260 Kč

COMMEDIA DELL´ARTE aneb Konec šejků v Čechách

Inscenace Commedia dell´arte vznikla někdy v průběhu léta roku 1995, kdy se herci ze dvou spřátelených brněnských divadel (HaDivadla a Divadla Husa na provázku) spojili se svým spolužákem z JAMU – režisérem Zdeňkem Duškem, aby připravili vlastní „zábavné“ představení. S představením herci v letních měsících objížděli české hrady a zámky a přivydělávali si tak na živobytí. Postupem času se ale tato komedie stala tak slavnou, že ji Spolek sešlých začal hrát i v průběhu roku v různých divadlech České republiky. Příběh je poplatný žánru Commedia dell´arte, chamtivý Pantalone (Marek Daniel) touží po krásné Isabelle (Gabriela Štefanová), ta miluje romantického Leandra (Michal Bumbálek / Michal Dalecký), který o ni soupeří ještě s chvástavým Capitánem (Pavel Liška). Celým dějem provází Harlekýno (Tomáš Milostný / Roman Slovák), kterému sekunduje Pantalónova služebná Kolombína (Andrea Marečková).

Délka 90 min.

MOŽNOST SLEVY

Ukázka představení z uvedení v Městském divadle Žďáru nad Sázavou:

„Commedia je pro nás pro všechny vůbec nejstarším představením, které dodnes hrajeme. Vzniklo po študiích na JAMU, na prahu našich prvních angažmá (Divadlo Husa na provázku a HaDivadlo) a vzniklo vlastně z panického nadšení a nevybouřené lásky k divadlu. Jenomže v životě mladého herce přicházejí znenadání zdánlivě samozřejmé věci, které ho mohou ale nevídaně vykolejit. A to se stalo tenkrát nám. Přišli prázdniny! Ne dovolená, ale dlouhé dvouměsíční prázdniny! Čas, na který jsme se jako děti těšily nejvíc. Ale my najednou nevěděli, co si v tom prázdnu počít. Co dělat ten dlouhý čas bez divadla…. abychom se nezhroutili, abychom mohli jít dál v našich životech… ano, abychom vůbec mohli Žít! Proto jsme si tenkrát, ten čas, vymysleli a nazkoušeli vlastní commedii dell´arte a bylo postaráno. A my hráli a hráli… a hráli všude, kde se dalo, na hradech a zámcích, na slavnostech, v kempech, na ulicích, po hospodách… vybírali do klobouku, pak počítali drobáky a z toho žili a pili… a byli. A tak naše životy mohli pokračovat a my tak mohli potkat naše budoucí lásky, počít děti a mít tak později z divadla konečně tu dospělou a tvůrčí radost, takovou tu zdravou,aby nám z divadla už nikdy nejeblo.“
Pavel Liška


Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.