Voda je živel

V Akordu si z vody udělali přítele

Voda je živel… to je název výtvarné soutěže, kterou DK Akord pro děti připravil a k jejímuž vyhodnocení došlo 23. 6. 2015 v rámci preventivně-prezentační akce Společně pro bezpečnější Ostravu, kterou však voda v podobě deště trochu potrápila. Organizátoři se nepříznivého počasí nezalekli, naopak byli dostatečně připraveni na to, aby akci nemuseli rušit a většinu programu přesunuli dovnitř budovy Akordu.

Účastníci i příchozí školy tak mohli celou akci plnou zajímavých aktivit s bezpečnostní tematikou a soutěžemi absolvovat pěkně v teple a suchu. Venku se pak konaly závěrečné prezentace a dynamické ukázky policejních psů a koní a zásah hasičů u havarovaného vo­zu.

Nepříznivé počasí sice znemožnilo některým školám dorazit na slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Voda je živel, ale výherci o své ceny nepřijdou. Partner soutěže Ostravské vodárny a kanalizace, a.s. nepřítomným výhercům jejich dárky v podobě stavebnic Lego doručí. „Voda je sice živel, ale cílem projektu je, aby se na vodu pohlíželo jako na přítele, jako na živel, který dává život,“ okomentoval projekt generální ředitel OVAKu Ing. Petr Konečný. A jednatelka DK Akord Mgr. Darina Daňková dodává: „Jeden ze školáků své výtvarné dílo nazval ‚Voda je život‘ čímž určil název projektu pro příští ročník, který by se měl konat 22. 3. 2016 na Světový den vody.

I když je voda u obou projektů zásadním tématem, tak organizátoři doufají, že příští ročník se obejde bez vody v podobě deště, že počasí jim bude přát, aby si tyto zábavně-výchovné akce mohlo užít, co nejvíce dětí.

U tématu bezpečné Ostravy však Akord zůstavá v tomto roce i nadále, neboť se chystá vyhlásit prázdninovou foto soutěž na téma NE-bezpečné léto. Více informací přibude během července na webu Fotofest.eu.


Zpět


 
Odběr novinek

Odběr novinek
Chcete si objednat pronájem? Kontaktujte nás!„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.

Máte dotaz nebo jen vzkaz pro nás?
Neváhejte se na nás obrátit!


„V souladu s ustanovením § 5 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů jsou všechny údaje uvedené v tomto formuláři shromažďovány a zpracovávány výhradně pro účely zasílání obchodních sdělení subjektu údajů prostřednictvím elektronických prostředků podle zákona č. 480/2004Sb. o některých službách informační společnosti, a to až do doby, kdy subjekt údajů přímo a účinně zašle informaci o tom, že si nepřeje, aby mu byly obchodní informace nadále zasílány“.